Минулої доби поставили рекорд по смертності від коронавіруса в Італії і за кількістю нових виявлених хворих. Число загиблих досягло 1809 при цьому за добу воно виросло на чверть! (368 загиблих). Також радикально збільшилася кількість хворих, у кого був підтверджений коронавірус – їх вже 24747 з початку епідемії (днем раніше було на 3590 менше). Захворюваність зростає по експоненті.
Про це на своїй сторінці повідомив Vlad Ponomar
Досвід Китаю показує, що тільки найжорстокіші організаційні заходи – тобто повний тотальний карантин може зупинити вірус.
Досвід Китаю показує, що коли епідемія почалася – справжнє кількість щодня хворих в сотні разів вище кількості офіційно підтверджених випадків. Пізніше китайський центр по контролю і профілактиці захворювань виявив різницю за допомогою опитування пацієнтів під час діагностики, запитавши, коли у них виникли симптоми.
Надзвичайно важливим є те, що про справжні кількості випадків не було відомо своєчасно. Їх можна рахувати, лише озираючись назад: влада не знає, що у кого-то тільки що з’явилися симптоми. Вони дізнаються про це, коли лабораторно підтверджений діагноз.
21 січня в провінції Хубей число нових діагностованих випадків різко зросла: їх було близько 100. Насправді, в той день було 1,5 тис. Випадків, кількість яких росло експоненціально. Але про це влада не знала. Їм було відомо тільки про те, що раптово з’явилися 100 випадків. 2 дні по тому влада закрила Ухань. В той момент діагностували 400 нових випадків. Вони прийняли рішення закрити місто лише з 400 новими випадками в день. Реально, в цей день було близько 2,5 тис. випадків, але вони цього не знали.
Днем пізніше ще 15 міст в провінції Хубей було закрито на карантин. До самого 23 січня, коли закрили Ухань, захворюваність зростала по експоненті. Кількість справжніх випадків істотно зросла. Як тільки Ухань був закритий, виявлення нових випадків стало сповільнюватися.
24 січня, коли ще 15 міст було закрито, дане число випадків стало зупинятися. 2 дні по тому максимальне число справжніх випадків досягло піку і з тих пір пішло на спад.
Офіційні випадки все ще росли експоненціально: ще 12 днів здавалося, ніби спалах ставала все сильніше. Але це не так. Просто хворі все більше виявляли симптоми, стали частіше відвідувати лікаря, а система для їх ідентифікації була сильнішою.
Решта регіонів Китаю були добре скоординовані центром, тому вони прийняли негайні і жорсткі заходи. Результат-вони зупинили вірус.
У провінції «Хубей» зволікання хоча б на один день створює на 40% більше випадків. Якби влада оголосила про ізоляцію 22 січня замість 23, вони могли б зменшити число випадків на вражаючі 20 тисяч. менші. Це експоненціальна загроза. Кожен день в рахунок.
У Італії був цілий місяць, щоб вивчити китайський урок, але вони цього не зробили
Дивимося на криву смертей від коронавіруса в Італії за 2 тижні з 24.02 по 08.03. Італія як і раніше не закриває країну і не вводить тотальний карантин.
І дивимося на графіку, що сталося за тиждень з 8 по 15 березня. Загальна кількість смертей зросла з 234 до 1809. Зростання в 7,7раз за тиждень. Подвоєння відбувається кожні 3 дні. Медицина закінчилася, місць в лікарнях і вільних апаратів ШВЛ більше немає.
Про реальний рівень смертності
ВООЗ говорить, що в Італії він дорівнює 7,3%. Як вони вважають: беруть кількість хворих і кількість померлих, і ділять одне на інше. Отримують-7,3%.
В Італії у 24747 осіб з початку епідемії лабораторно підтверджений коронавірус. 2335 вже вилікувалися. Смертність 7,3% ми отримаємо тільки якщо кількість померлих на сьогодні не збільшиться (1809) і кожен, хто зараз ще ОФІЦІЙНО хворіє, це 22412 людини (24747-2335) обов’язково повинен вилікується.
Але є поняття «летальність» – відсоток померлих від вже перехворіли. Зараз летальність в Італії: 44%. Перехворіло вже 4144 людини: 1809 померли, 2335 вилікувалися.
Страшно уявити рівень летальності в Україні, який буде у нас при нашій медицині, кількості апаратів ШВЛ і т.д.
Упевнений – в Україні вже сотні реальних випадків, даний кількість захворілих в сотні разів вище кількості офіційно підтверджених випадків. Просто вони ще лабораторно не підтверджені.
Тому тільки тотальний карантин, тільки діючи швидко можна зменшити рівень смертей в сотні разів. І це тільки кажучи про рівень смертей. Швидке реагування також зменшує кількість нових випадків.
З досвіду Китаю видно, що відразу після ізоляції випадки пішли на спад. Це тому що люди не взаємодіяли один з одним і вірус не поширювався. Єдиний метод, щоб по-справжньому знизити рівень небезпеки – тримати якомога більше людей вдома, наскільки потрібно довго, перш ніж вірус не відступить.
Ізолювати – це також переконатися, що всі випадки ідентифіковані, контрольовані і ізольовані. Це добре робить Сінгапур, Гонконг, Японія. Вони швидко обмежили приплив людей, ідентифікували хворих, негайно їх ізолювали, використовували костюми захисту, щоб захистити медпрацівників, відстежували, з ким контактували хворі і відправляли їх теж в карантин. Це відмінно працює, якщо служби підготовлені і роблять це на ранніх стадіях.
Але Італія так не зробила і тепер уже пізно
Людям обов’язково потрібно перестати збиратися разом. Потрібна повна ізоляція, закриття підприємств, розважальних центрів, спортзалів, басейнів, магазинів, транспорту, шкіл, садків і т.д. Чим раніше будуть введені серйозні заходи, тим легше буде ідентифікувати виникають випадки і менше людей заразиться.
Це те, що зробив Китай. Тому що, коли вірус лютує, єдина міра для його зупинки – це перестати його поширювати відразу. Чим гірша ситуація, тим серйозніше також має бути соціальне дистанціювання.
Тобто єдиний метод терміново вводити національний тотальний карантин. Щоб бути в безпеці, потрібно зробити як в Китаї. Люди будуть скаржитися, але потім віддячать.
У китайській моделі зволікання хоча б на один день створювало на 40% більше випадків хахворюваності. Експоненціальна загроза. Кожен день в рахунок.
Тільки завдяки повному і тотальному карантину, за час якого кожен також самостійно дистанціюється від людей, можна врятувати людей.