Ватиканська дипломатія підвела підсумки року

Святий Престіл підтримує дипломатичні відносини з 180 державами. До них потрібно додати Європейський Союз і Мальтійський Орден, а також Постійне представництво Палестини. Що стосується міжнародних організацій, 4 червня 2015 року Святий Престіл став спостерігачем при Карибському співтоваристві (CARICOM).

Посольства 86 країн при Святому Престолі мають свої осідки в Римі, в тому числі Європейського Союзу та Суверенного Військового Мальтійського Ордену. Посли інших країн працюють за сумісництвом і мають свої осідки в інших державах.

В минулому році  Беліз, Буркіна-Фасо і Екваторіальна Гвінея відкрили при Святому Престолі свої окремі представництва. У Римі також розташовані представництва Палестини, Ліги арабських держав, Міжнародної організації з міграції та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

У 2015 р. були підписані чотири угоди: 1 квітня – Конвенція між Святим Престолом і урядом Італійської Республіки в питаннях оподаткування; 10 червня – Угода між Святим Престолом, також від імені та за дорученням держави Ватикан, і Сполученими Штатами Америки про сприяння дотриманню міжнародних податкових зобов’язань та реалізації закону про оподаткування іноземних рахунків (FATCA); 26 червня – Глобальний договір між Святим Престолом і Державою Палестина; і 14 серпня –  Угода між Святим Престолом та Демократичною Республікою Східний Тимор про правовий статус Католицької Церкви.

Крім того, 22 червня 2015 р.  було ратифіковано Угоду між Святим Престолом і Республікою Чад про правовий статус Католицької Церкви, яка була підписана 6 листопада 2013р.; 10 вересня 2015 р. був підписаний меморандум про взаєморозуміння між Державним Секретаріатом Святого Престолу та Міністерством закордонних справ Держави Кувейт про проведення двосторонніх консультацій.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh