ЄС|NATOАвторські статті

Нащадки поляків, які живуть за кордоном зможуть отримати більш легкий доступ до Карти поляка

Формальності, пов’язані з отриманням документа мають займати не більше одного року, і карту зможе видавати воєвода. Зміни дозволять, зокрема, отримати фінансування для професійних курсів, або взяти в оренду квартиру, а також гарантувати доступ до соціальної допомоги. Проект поправок уже отримав Маршал Сейму. Нові правила зможуть застосовуватися не раніше, ніж з середини 2016 року.

0004XM2KYUFLPRO6-C431
Кампанія підтримки Закону про Карту поляка / Pawe? Kula /PAP

Постанова про Карту поляка діє протягом восьми років. Документом користується 140 тисяч чоловік. Це дає можливість отримати безкоштовні візи для в’їзду у Польщу, знижки за використання залізничних переїздів, а також можливість отримувати безкоштовну освіту в польських школах і польських університетах.

Наявність Карти поляка з наступного року також має гарантувати фінансування оренди квартири або мовні курси та навчання у професійній школі. Для цього ж власники документу повинні мати менші оплати за послуги державних установ і мати доступ до спеціальної соціальної допомоги.

Нова Карта поляка має допомогти в отриманні польського громадянства. На шляху до отримання польського громадянства з картою формальності мають тривати не більше року. Тепер вони тривають до трьох років. В екстремальних ситуаціях, таких як під час евакуації з Донецьку, карта поляка буде замінювати польське громадянство, – пояснює Micha? Dworczyk, голова парламентського Комітету із зв’язків з поляками за кордоном.

Ще однією зміною є можливість запитувати і отримувати Карту поза консульствами. Змінені правила нададуть можливість розглядати документи також воєводам. У країнах, де немає повноцінної демократії, наприклад, в Білорусі, претендування на Карту поляка було ускладнене, – зізнається Dworczyk.

Поки статус отримувача Карти поляка був тільки нагадуванням про країну походження. Це символізм, єдиний доказ нашої польськості – говорить Teresa Dutkiewicz, віце-президент польських організацій на Україні та головний редактор журналу “Наш Шлях”. Ніде ми не писали, що ми поляки. Український паспорт не має національності.

Статут допомагає зберегти спадкоємність польської культури за кордоном, – додає And?elika Borys, Голова Верховної Ради Союзу поляків у Білорусі. Карта свідчить про користання польської мови і знання історії Польщі. У нас це відповідь на русифікацію – зізнається Borys.

Дотепер, більшість людей, які претендують на Карту поляка живе на Україні, в Білорусії та Литві. З цього документу в найближчому часі можуть скористатися репатріанти з Казахстану. Карта поляка була створена для людей польського походження з 15 країн, колишніх радянських республік, які не визнають подвійне громадянство.

Переклад – Голос українською, джерело – rfm24.pl

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.