Політика

Важливий крок НАТО вже зроблено: Росію виженуть із Балтійського моря

Членство Швеції в НАТО – це красномовний сигнал Кремлю, що наступним кроком може бути виключення Росії з країн Балтійського регіону. По суті, Москву (разом з любителем історії Путіним) відкидають у допетровські часи.

Плюс ще одна країна дасть змогу НАТО ефективніше розподіляти військові ресурси по всій Скандинавії.

Видання Sky News повідомляє, що експерти аналітичного центру з питань оборони та безпеки називають цю подію “драматичним та історичним зрушенням” у політиці безпеки Альянсу.

Напередодні, 26 лютого, Стокгольм подолав останню перешкоду на шляху до вступу в НАТО: Угорщина поступилася вимогам інших країн-учасниць через кілька місяців.

Доктор Ніл Мелвін, директор з питань міжнародної безпеки в Об’єднаному королівському інституті з дослідження питань безпеки і оборони (RUSI), заявив, що подія перекреслює історію нейтралітету Швеції, “яка сягає корінням у наполеонівський період”.

“Як частина НАТО, Швеція приєднується до ядерного альянсу після десятиліть, коли країна йшла в авангарді руху за роззброєння і нерозповсюдження”, – сказав він.

Він додав, що в такий спосіб у НАТО з’явиться “добре оснащена армія, більше сотні сучасних винищувачів, сучасний військово-морський флот, що включає п’ять підводних човнів, а також технологічно розвинена оборонно-промислова база”.

“Москва тепер стикається із загрозою “військового виключення” з Балтійського моря і його повітряного простору”, – зазначив він.

НАТО, зі свого боку, тепер може ефективніше розподіляти свої сили в Скандинавії, на Крайній Півночі і в Арктиці.

“Росія зараз зіткнулася з необхідністю нарощувати значні військові сили на півночі, щоб збалансувати нову регіональну міць НАТО, що ще більше виснажує її ресурси”, – зазначив аналітик.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України