Право

Мобілізація та військовий облік жінок: ВРУ повернулася до законопроєкту

7 лютого Верховна Рада України розглянула і проголосувала в першому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію, військовий облік та проходження служби.

Серед іншого, у документі є статті, які стосуються мобілізації жінок.

Згідно з пунктом 11 статті 1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” на військовий облік мають стати жінки, які:

  • придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних;
  • мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, і придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їхнім бажанням.

Жінок-медиків і фармацевтів, які перебувають на військовому обліку, можуть призивати на військову службу або залучати для виконання робіт із забезпечення оборони держави під час дії воєнного стану.

У мирний час – вони можуть бути прийняті на військову службу та службу у військовому резерві тільки в добровільному порядку.

Нині жінок, які перебувають на військовому обліку, в Україні не мобілізують, але вони можуть піти на службу до ЗСУ в добровільному порядку. І у версії законопроєкту № 10449, яку 7 лютого підтримала Верховна Рада, змін щодо військового обліку та мобілізації жінок не передбачається.

Єдина можлива зміна в законодавстві, яка стосується мобілізації жінок, може бути в пункті 12 статті 1 того ж таки Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, а саме – жінок, які перебувають на військовому обліку, можуть призивати на військову службу або залучати для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час лише в добровільному порядку. Тобто, по суті – як і в мирний час.

Нагадаємо, з 1 жовтня жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, мали з’явитися до територіальних центрів комплектування та стати на військовий облік. https://from-ua.org/news/646175-vyezd-zenshhin-za-granicu-komu-s-1-oktyabrya-vse-taki-nuzno-polucat-razresenie.html

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України