Психологи розповіли, о відбувається з мозком дитини коли на неї кричать

Виховання дитини — процес захоплюючий, але пов’язаний з небувалим стресом. Батькам потрібно багато терпіння, витримки і знань — інакше виховний процес закінчиться провалом.

Якщо достукатися до дитини у вас виходить тільки за допомогою крику, значить, щось йде не так

Дослідження американських вчених показали: постійні крики і скандали дуже негативно впливають на психічний розвиток дітей. Через них діти стають агресивними, надмірно затиснутими, невпевненими у собі.

Ось як постійний крик у будинку впливає на дитину:

  • Наші предки використовували крик, щоб попередити родичів про небезпеку
  • Колі ві кричіть на дитину (незалежно від того, скільки їй років), в її організмі починає вироблятися гормон стресу, який дає сигнал “бий або біжи”. Тіло малюка напружується, його думки блокуються.
  • Мозолисте тіло значно зменшується в розмірі
  • Це «кабель» з нервових клітин, який з’єднує дві півкулі головного мозку. У результаті знижується активність в різних частинах мозку, погіршується пам’ять і увага, зменшується приплив крові до мозочка.

Все це в підсумку призводить до втрати емоційної рівноваги у дітей.

Крики батьків призводять до появи поведінкових проблем у підлітків і депресії у малюків. Такі тінейджери закидають навчання, вступають у конфлікти з однокласниками, починають брехати батькам і т. д.

Крики також впливають на самооцінку дитини — через постійні докори вона стає замкнутою, починає думати, що її не цінують і не люблять.

Травми, завдані такими зривами, неможливо загладити подарунками, обіймами та іншими жестами любові, які ми виявляємо, прийшовши в себе.

Чому батьки кричати на дітей? Дві основні причини:

  1. Тому що втрачають контроль над власними емоціями, дозволяють стресу взяти гору над собою, а потім виливають весь свій негатив на рідних — на дітей.
  2. Тому що копіюють зразки поведінки своїх батьків, які теж кричали на дітей. Якщо в сім’ї було заведено вирішувати конфлікти за допомогою крику, діти це є ятають і будуть повторювати батьківські помилки.

Як перестати кричати на дітей

Подумайте, що змушує вас кричати на дитину. Вона дуже повільно збирається до школи або занадто шумить? Можливо, причина не в ній, а в вашій поганому настрої, дратівливості, розсіяності.

Спробуйте запобігти бурі. Не поспішайте зриватися на крик, зробіть кілька повільних і глибоких вдихів або просто вийдіть з кімнати.

Не створюйте завищених очікувань. Ви очікували, що дитина сама збере портфель до школи, але цього не сталося? Нерозумно звинувачувати — вона всього лише незріла дитина. Думаєте їй подобається бачити вас розлюченим? Звичайно, ж ні.

Пам ” ятайте: ви є для дитини взірцем для наслідування. Саме вашу поведінку вона буде копіювати і переносити у свою сім’ю. Вам дійсно хочеться, щоб вона була такою ж нестриманою?

Ця корисна інформація стане в нагоді багатьом батькам!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh