Починаючи з 2014 року народний депутат Тетяна Чорновіл стежила за діяльністю глави ГФС Романа Насирова, а також моніторила списки оплати ренти компаній монополістів, а коли недоплата до державного бюджету перевищила два мільярди, написала заяву про злочини Насирова.
Про це вона заявила в ефірі каналу Эспрессо.TV, додавши, що саме таким чином почалося розслідування, завдяки якому Насирова притягнули до кримінальної відповідальності,
“Верховна Рада в кінці 2014 року прийняла законопроект, що компанії, які займаються видобутком газу, сплачують 70% ренти. Коли ми за це проголосували, пройшло півроку, я як народний депутат почала перевіряти, як платиться рента”, – розказала нардеп.
На сайті ГФС Чорновіл, за її словами, перевіряла списки плати ренти великими державними монополіями, а потім звіряла, скільки ці підприємства добували газу за місяць і підраховувала ренту. За словами Чорновіл, всі суб’єкти господарювання, крім підприємства Онищенко вчасно платили ренту.
“Коли я почала цю роботу, на той момент він не заплативши 500 млн грн. Я почала шукати спосібі повернення цих коштів до бюджету. Я звернулася до ГФС і виявилося, що у нас була знята кримінальна відповідальність за несплату податків. За несплату податків залучити Онищенко не можна було”, – зазначила народний депутат.
Після цього, депутат дізналася, що в ГФС є спеціальний механізм, яким чином надолужувати втрачені інтереси держави в таких ситуаціях. Так званий податковий заставу. Якщо ГФС бачить, що податки не платять, то має право взяти продукцію фірми, майно. В даному випадку можна було брати в заставу газ, продавати і відшкодовувати боргі, пояснила народна обраниця.
“Потім всі мої листи розбиваються. На свої запити я отримую інформацію, що борг розписується, відкладається. Але через півроку все це не гаситися, пеня не сплачується. Борг наростає, борг вже мільярд гривень. Я дізнаюся, що коли мова йде про таких великих боргах, підпис під розписом може ставити тільки керівник ДФС. І я вже пишу заяви на Насирова. Законом не передбачено, що розписувати борг можна кілька разів”, – зазначила Чорновіл.
Заяву про злочин на Насирова вона написала після того, як борг підприємства зріс до 2 мільярдів, додала співрозмовниця каналу.