Важкі питання: зображення Бога

Чи містить Святе Письмо заборону на рукотворні зображення Бога і поклоніння їм?

У Старому Завіті міститься заборона на зображення Бога людиною: «Не роби собі різьби і всякої подоби» (Вих 20,4). Але в тому ж Старому Завіті ми зустрічаємо повеління Бога про символічні зображення, до них відносяться, наприклад, мідний змій і Ковчег Заповіту. Ці знаки сповіщали про спасіння через втілення Слова. У Книзі Премудрості пояснюється: спасіння прийшло тоді не від змія, а від Того, кого змій символізував: «бо хто повертався до нього, спасався – не тим, що бачив, але тобою, Спасителю всього.» (16,7). На цей символ згодом посилатиметься і Сам Ісус: «І як Мойсей підніс змія в пустині, так мусить піднесений бути й Син Людський, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне». (Ін 3,14-15).

Саме на цій підставі Сьомий Вселенський собор засудив іконоборство і прописав вшанування ікон – зображень Христа, ангелів і святих. Вшановуючи образ, ми віддаємо хвалу тому, хто на ньому зображений. Святий апостол Павло називає Ісуса Христа «образом Бога невидимого» (1 Кол 1,15). Сам Бог показав Себе в Христі.

Християнське шанування зображень  не суперечить першій заповіді, яка забороняє ідолів. Дійсно, «шанування, яке надається образу, звернене до прообразу», і «той, хто шанує образ, шанує зображену на ній особистість». Шанування ікон та інших зображень – це «вираз глибокої поваги», а не поклоніння, яке личить одному лише Богу. У термінології Католицької Церкви слово «поклоніння» ніколи не відноситься до зображень.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh