Важкі питання: сексуальна сфера людини

Запитання: Чи сумісні католик і сексуальність?

Відповідь: Сексуальна сфера людини є невід’ємним аспектом її особистості. Кожна людина покликана до любові та самовідданості в єдності тіла і духа. Жіноче і чоловіче начало – це дари, які доповнюють одне одного. Сексуальна сфера людини прямо пов’язана з її здатністю любити, що вписане Богом у кожного чоловіка та в кожну жінку. За допомогою сексуального компонента людина виражає себе, спілкується з іншими людьми, відчуває і проявляє любов до людини. Цей компонент характеризує людину не тільки фізично, але й психологічно і духовно, відбиваючись у всіх сферах людського життя. Розбіжності та взаємодоповнюваність між чоловіками та жінками є Божим задумом, згідно з тим покликанням, для якого призначена кожна людина. Здатність людини любити самовіддано вписана в її тілесність. Людське тіло з його сексуальною складовою, чоловіче і жіноче начало є не тільки джерелом продовження роду, але й містить подружній аспект, тобто здатність виражати любов на всіх її рівнях, а також духовному. Будь-яка форма людської любові позначена чоловічим та жіночим началом, тому сексуальність є благом, це дар, створений Богом. Він, створивши за Своїм образом і подобою чоловіка та жінку, побачив, що це добре, як читаємо в Книзі Буття.

Саме завдяки сексуальній сфері людина може відкриватися іншим людям. Призначення сексуальності – любов як дар і прийняття. Любов виражена в зустрічі та спілкуванні чоловіка та жінки є даром Божим і позитивною силою, орієнтованою на дозрівання чоловіка і жінки як особистостей. Цей дорогоцінний ресурс наділяє здатністю до самовідданості, а вона є призначенням кожної людини, незалежно від її статусу.

Сексуальність як фізична самовідданість реалізується в нерозривному шлюбі, що містить аспект подружньої близькості. Однак призначення до любові та самовідданості, що вписане у сферу людини, реалізується не тільки в шлюбі, але й у безшлюбності заради Царства Небесного, а також в статусі людини, що не вибрала дорогу безшлюбності, але й ще не має шлюбних обітниць. У будь-якому статусі та покликанні відповідно до сили відкуплення Ісуса Христа, здійсненого щодо кожної людини, стала можливою позитивна практика доброчесності як для тих, хто пов’язаний шлюбом, так і для покликаних до богопосвяченого життя або не пов’язаних шлюбом.

Про значення сексуальної сфери в житті людини можна прочитати в спеціально присвячених цьому питанню документах Католицької Церкви, наприклад, посібник католицької освіти під назвою «Педагогічні орієнтири щодо людської любові» або документ Папської ради у справах сім’ї «Сексуальна сфера людини: істина і значення». Отже, відповідь на запитання однозначна – католик і сексуальність не тільки сумісні, але й не може бути католика без сексуального компонента.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh