Авторські статтіЗдоров'я

Як отримати користь від вибраного стилю харчування

Для того щоб отримати реальну користь від свого вибраного стилю харчування, необхідно володіти елементарною культурою харчування. Якщо виходити з примітивних уявлень і звичок, типу, «купити пельменів, зварити, постелити газетку і швиденько з’їсти їх», або «харчуватися овочами і фруктами, і всі – і все буде», тоді, не буде нічого, ніякого толку.

Треба розуміти, що організм – не паровозна топка, і пхати туди все підряд без міркування і розбору, сподіваючись, що «все згорить», ну просто нерозумно. В організмі закладений певний запас міцності, але не безмежний, тому міркування все-таки треба мати. Якщо культура зводиться до поняття «снікерснути» чого-небудь і як-небудь, то неминуче виникнуть проблеми.

Поки уклад життя протягом століть залишався незмінним, культура харчування існувала і передавалася природно, з покоління в покоління. Але коли цивілізація вступила на техногенний шлях розвитку, уклад почав стрімко змінюватися, а спадкоємність досвіду перестала встигати.

У подібних умовах культура харчування не тільки втрачається (значна частина вже втрачена), а ще й спотворюється – деградує під впливом факторів, що не мають ніякого відношення до харчування, таких наприклад як хімічна обробка і… реклама.

Що з цим робити, особисто я не знаю. Тут, порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих. Якщо не хочеш знати, чим і як собі можна годувати, а чим і як не можна, тоді вирушай в лікарню, або відразу на кладовищі. Реально, саме так. Покладатися на досвід та здоровий глузд людства вже стало неможливо. Точка неповернення, схоже, пройдена.

З тих пір як людство перейшло на біле борошно, маргарин і штучні дріжджі, здоровий глузд вже не працює. Маргарин, як чисто синтетичний продукт, затуманює свідомість. А дріжджі, як чужа форма життя (по суті, монстр), вбудовується в організм і керує свідомістю так, щоб хотілося харчуватися саме тим, що потрібно монстра.

Для довідки. Біла мука – це кулінарія, доведена до абсурду. Найцінніше, що є в зернах, знаходиться в зародку і оболонці. Біла мука вищого сорту виходить шляхом очищення зерна пшениці від оболонки і зародка. Таким чином, все цінне віддаляється, а залишається лише мертва частина, що складається в основному з крохмалю. Печінка засмічується мазутообразної масою, крохмаль осідає в організмі у вигляді слизу, стінки кишечника забиваються нальотом.

Маргарин і спред (трансжири) роблять з рафінованого рослинного масла іншого віджиму, яке проводитися з застосуванням хімічних розчинників. Рафінована олія слідом за цим нагрівають і гідрогенізують, пропускаючи через нього водень. У результаті виходить суміш невідомих природі трансізомерів, що має консистенцію м’якого пластиліну, огидний запах і колір.

Для того щоб надати цьому «продукту» товарні якості, туди додають ще купу всілякої хімії. Трансжири надзвичайно токсичні і мають властивість накопичуватися в організмі, викликаючи цілий ряд небезпечних хвороб: стрес, атеросклероз, хвороби серця, рак, ожиріння, хворі діти, ослаблення імунітету, низька потенція і т. д.

У чому полягає шкода штучних дріжджів:

– Це чужі для організму сутності – гриби.

– Уявіть, що у вашому організмі живе гриб.

– Самі дріжджі при випічці гинуть, а їх суперечки немає.

– Здатні проникати в кров, а значить, у будь-які органи.

– В процесі своєї життєдіяльності виділяють мікотоксини.

Потрапляючи в організм, починають перебудовувати всю середовище під себе.

– Симбиотна (здорова) пригнічується мікрофлора, а патогенна розквітає.

– Організм стає легкодоступним для чужорідних бактерій і вірусів.

– Створюються ідеальні умови для розвитку ракових клітин.

Чому я так кажу, що людству в питаннях харчування (як і в багатьох інших питаннях), уже не можна довіряти? Якщо людське стадо в масовому порядку виробляє і споживає те, що її вбиває, отже, однозначно, довіряти йому не можна. Ну як можна довіряти наркоману, наприклад?

Людина, яка в проблемі, проблеми не бачить, або не хоче бачити. А проблемні суспільство – і поготів не хоче бачити своїх проблем, або навіть нездатний бачити, оскільки перебуває в ілюзії стадної безпеки. Ось, побачили, нарешті, що «куріння вбиває», після того, як тютюн почали додавати хімію, і внаслідок чого він став вбивати ще більше. Але ж ту ж напис – «вбиває» – можна впевнено клеїти на всю супермаркетну синтетику. Ілюзія заспокоює лише тім, що вбиває повільно і непомітно.

Люди не помічають, що хворіють і вмирають безглуздим чином, через елементарну відсутність культури харчування.

З того моменту, як в раціоні з’явилися вісь ці три основних складових – біле борошно, маргарин, дріжджі – культура закінчилася, і почалася матриця.

Дані складові входять у всю найпоширенішу і повсякденне продукцію – випічку. Це як би основа матричної схеми (не культури) харчування. Головне – закласти фундамент, щоб люди втратили осудність, як у казці про Синдбада-мореплавця. Тоді вони не будуть міркувати, чому хворіють і вмирають, і взагалі, з якою метою все це. На фермі адже скотина не розуміє, що і навіщо її годують?

Ну і тут так само, різниця лише в тому, що не матриця, а люди самі будують собі ферму, і все більше ухитряються у харчових технологіях, щоб тілом і свідомістю відповідати матричним цілям.

У матриці на людину свої види, в черговий раз нагадаю:

Осередки повинні бути заповнені слухняними елементами. А ці елементи повинні бути, по-перше, не цілком здоровими, щоб не малі вільної енергії, а по-друге, злегка шаленими, щоб не розуміли, де знаходяться. Енергії та усвідомленої волі повинно вистачати рівно настільки, щоб справно виконувати свої функціональні обов’язки – не більше, не менше.

Перехід з традиційного на живе харчування зовсім не означає якогось прориву в культурі харчування, якщо елементарні принципи не дотримуються. Розглянємо, які там принципи порушені.

1. Раціон повинен бути постійним, незмінним

Кухня (набір продуктів і способів їх приготування) повинна бути якоюсь сталою константою. Раціон взагалі не можна змінювати різко, як наприклад, без особливої потреби перестрибувати з однієї національної кухні на іншу. Це пов’язано, головним чином, з мікрофлорою кишечника, яка пристосована для переварювання тієї або іншої їжі. Перебудовується вона повільно, на адаптацію можуть піти місяці. Тому, будь перехід повинен бути плавним, поступовим.

Якщо ж мова йде про перехід на живе харчування, то тут тим більше не можна поспішати, бо додається ще один фактор – посилене очищення організму. Не можна доводити себе до стану підвищеної інтоксикації. Так що, в сучасних умовах, а особливо молодим людям, краще налаштовуватися не на місяці, а на роки.

2. Раціон повинен бути максимально різноманітним.

У тієї ж годину, страви повинні бути максимально простими і односкладними, складаються з подібних інгредієнтів. Краще з’єднання їсти більше, але чогось одного в один прийом. Різноманітність потрібно тільки в загальному асортименті. Одні лише овочі і фрукти – це вельми бідний раціон. Якщо хочеться з’єднання їсти чого-небудь отакого, значить, організму чогось не вистачає. Наприклад, мозок споживає більше чверті всієї енергії тіла, а для його роботи потрібний лецитин. У шоколаді лецитин є, а в овочах і фруктах його немає – от і хочеться. Альо навіщо об’єднання їдатися шоколадом, якщо того ж лецитину повно в бобових?

3. Їжа повинна приносити задоволення.

Мозок людини так влаштована – він повинен отримувати задоволення. Якщо задоволення немає, серотонін не виробляється, і тоді все погано. Якщо задоволення немає, мозок буде його шукати, в тому числі серед штучних стимуляторів. Їжа – одне з головних задоволень, вона повинна бути смачно приготовлена.

  • Якщо ті, що ви їсте, корисно, але несмачно, вам буде постійно хотітися чогось непотрібного, але смачного, і це поневіряння буде тривати до тих пір, поки мозок не отримає свою порцію задоволення.

Тому, не треба займатися мазохізмом, не треба жувати зелений салат, як корова, треба шукати прості, але смачні рецепти, і отримувати не тільки користь, але і задоволення – в цьому полягає культура живого харчування. Жива їжа може і повинна бути смачною.

4. Штучні стимулятори і релаксанти виключити.

Розплачуватися все одно доведеться з відсотками. Тобто, від чогось штучного користі завжди менше, ніж шкоди. Віддача себе не виправдовує. Спочатку полегшає, а потім стане ще гірше. Депресія і панічні атаки – хвороби нового покоління. Викликані вони нічим іншим як хімічними компонентами в продуктах. Хімія викликає змінений стан свідомості, в тій чи іншій мірі, але завжди. А ще викликає інтоксикацію, незважаючи на те, що токсини «пакуються в бочки». Не всі вони упаковуються.

Але якщо лікувати наслідок його причиною, тоді ситуація буде тільки посилюватися.

Можна поставити питання: а що штучного кава і шоколад? Якщо вони екологічно чисті, натуральні, то напевно нічого, якщо в світові. Вісь тільки натуральні кава і шоколад зараз важко відшукати. Це великий бізнес, всі плантації рясно поливаються хімією, не кажучи вже про ті, що додається в кінцевий продукт. Шкода навіть не в самому кофеїні, а в паралельній хімії. Найкращий і безпечний стимулятор – дикі сирі какао боби. Їх можна просто жувати, робити какао або шоколад, цукерки. Ефект відчувається відразу, і без наслідків.

5. Головний принцип – продукти мають бути натуральними

Це значить, без ГМО, дріжджів, хімії, синтетики.

У супермаркеті чи набереться 1-5% того, що можна віднести до натуральним продуктам. (Хоча, реальність змінюється, і прогрес вже є.) Продукт, який «укладено і похований» на довгий термін зберігання, не може вважатися натуральним. Добавки, які мімікрують під «ідентичні натуральним» – теж синтетика, як би вони не виряджалися. Харчуватися «довгограючими» (тими що довго зберігаються) овочами та фруктами з супермаркету – справжнє божевілля. Для організму немає нічого гірше синтетичних (штучно синтезованих) токсинів.

Природа за мільярди років еволюції передбачила все, крім цього. Якби організм вмів говорити, він би сказав: ти можеш заморити мене голодом, мучити непомірними фізичними навантаженнями, кидати мене в спечу або холод, можеш пускати кров, можеш бити, катувати, і навіть різати, я все знесу… але, якщо ти будеш мене труїти, дурню, тобі і мені буде погано, дуже погано – все просто дуже погано скінчиться.

© Вадим Зеланд

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.