В Україні відмінять використання по батькові

В Україні пропонують скасувати використання по батькові, оскільки вважають його рудиментом Радянського Союзу.

Як стало відомо, все більше людей закликає політиків скасувати використання по батькові. Таким чином, крім зручності в спілкуванні, Україна нібито стане ближчою до Європи.

“Ми відхрестилися від російського впливу, рухаємося до Європи, навіть у Казахстані вводять латиницю, щоб дистанціюватися від Росії etc. Навіщо ці Івановичі, Христофоровичи? Чому не пан Ігор, або пан Богдан, або пані Катерина? Красиво, сучасно, своєчасно!”, – пишуть у соцмережах ініціатори.

На думку кандидата історичних наук Ігоря Чорного, сьогодні по батькові поступово стає рудиментом, без якого можна обійтися, як це відбувається в більшості європейських країн. Історики стверджують, що на даний час, коли крім прізвища у всіх базах даних даються і дати народження, без по батькові можна абсолютно спокійно обходитися.

Однак, до тих пір поки по батькові не буде скасовано на державному рівні, вписувати у паспорт його обов’язково. У паспортному столі розповіли, що чоловік може змінити ім’я або прізвище, проте відмовитися або змінити по батькові зараз він не має права.

Ініціатор законопроекту щоло скасування по батькові Валерій Пацкан пояснив, що плутанини, якої багато хто боїться, не виникне.

“У нас були прецеденти – іноземці навіть без прізвища приходили, з документами, оформленими за законами своєї країни. Питання лише в тому, щоб не втратити ідентифікацію людини. Якщо людина прийшла і сказав, що він – Іванов Іван без по батькові, потрібно переконатися в тому , що Іванов Іван без батькові існує в природі і даний громадянин це саме він”, – пояснив політик.

Відзначимо, що на сьогоднішній день широке розповсюдження по батькові мають в арабському, ісландському, монгольському, східнослов’янських та болгарською мовами. Країни Європи по батькові не використовують.

Нагадаємо, як раніше повідомлялось президент України Петро Порошенко і прем’єр-міністр Об’єднаних Арабських Еміратів шейх Мухаммед бін Рашид Аль Мактум підписали меморандум про введення між країнами безвізового режиму.

Comments

0 comments

2 коментарі

  1. Согласен с автором. Невежественность журналиста вопиющая! В англоязычных странах сейчас бытуют ТРИ имени, как они именуются : имя при рождении, имя родственника, фамилия. Это минимум для идентификации. В речи используется первое имя, второе имя У НИХ не принято указывать по русской модели имя+отчество (что у нас распространено в официальном общении, подчёркивает уважение). В пресловутой Америке президент Компании может легко откликаться на обращение Джон и проч.Что для русского употребления неестественно. С другой стороны , сколько будет Иванов Ивановых, подумайте, как такие инициаторы будут их различать. В итоге, правило трёх имён сохраняется и в современных европейских странах ДЛЯ ТОЧНОЙ ИДЕНТИФИКАЦИИ. Механически переносить нельзя.

  2. Володимир

    Все більше – це скільки? По батькові – це не рудимент і не вплив Росії. Така традиція пішла з часів Київської Русі. Так що, “учите матчасть”! До речі, у польских паспортах пишуться імена батька та матері, а у жінок – дівоче прізвище. Наскільки мені відомо, Польща – країна ЄС і НАТО! 🙂

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh