В Україні думають як забезпечити право українців за кордоном на пенсію

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулась до Прем’єр-міністра з пропозицією вжити заходів для забезпечення реалізації права громадян, які проживають за кордоном, на пенсійне забезпечення.

Відповідне подання було скеровано до Прем’єра в понеділок, повідомляє прес-служба омбудсмена.

“Підставою для подання стало те, що вже майже протягом 8 років, незважаючи на прийняття Конституційним Судом  рішення від 2009 року “Залишається нерозв’язаною проблема реалізації права громадян України на отримання пенсії у разі виїзду на постійне проживання за кордон, якщо Україна не уклала з відповідною державою міжнародний договір з питань пенсійного забезпечення або якщо згода на обов’язковість такого міжнародного договору не надана Верховною Радою України”, – зазначається в повідомленні.

Читайте також: Гройсман каже, що у Раді вийшли на узгоджений варіант пенсійної реформи

На переконання Уповноваженого з прав людини  конституційне право особи на соціальний захист, зокрема у старості, не може залежати від місця проживання.

“Позбавлення особи, яка пропрацювала багато років в Україні та сплачувала пенсійні внески, права на пенсію лише на тій підставі, що вона більше не проживає на території України, є дискримінацією за ознакою місця проживання”, – наголосила Лутковська.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh