Економіка

В Україну прибув перший у сезоні балкер з енергетичним вугіллям. Фото

В Україну прибуло перше судно з вугіллям із США та Колумбії. Судно класу “Панамакс” причалило до МТП “Південний” та призначене для потреб державних ТЕС ПАТ “Центренерго”

Це перше з семи законтрактованих компанією ДТЕК суден, що мають доправити до України енергетичне вугілля, передає Голос українською  з посиланням на ДТЕК “Енерго” .

Обсяг першого постачання становив 60,5 тис. тонн.

В Україну прибув перший у сезоні балкер з енергетичним вугіллям (фото)

На сьогодні ДТЕК домовився з міжнародними постачальниками щодо імпорту в Україну 7 суднових партій із вугіллям. З них 5 поставок з вугіллям із США та 2 поставки – з Колумбії.

Обсяг кожної суднової партії становить від 40 до 75 тис. тонн. Сумарний обсяг договірних поставок, передбачених для покриття потреб українських ТЕС, становить майже 470 тисяч тонн.

В Україну прибув перший у сезоні балкер з енергетичним вугіллям (фото)

Очікується, що всі судові партії прибудуть до України протягом листопада 2021 року – січня 2022 року.

Наступна партія очікується наприкінці листопада, 4 – у грудні та 1 – у січні. Усі вони призначені lkiz потреб ТЕС ДТЕК “Енерго”.

В Україну прибув перший у сезоні балкер з енергетичним вугіллям (фото)

Окрім суднових поставок, компанія імпортує вугілля з Польщі. У серпні ДТЕК “Енерго” підписало дві угоди на постачання сукупно 340 тисяч тонн енергетичного вугілля з Польщі. Також у вересні-жовтні компанія імпортувала вугілля із Казахстану. Таким чином, нині загальний обсяг законтрактованого газового вугілля з Польщі, США та Казахстану склав близько 0,9 млн тонн. Компанія також веде переговори щодо отримання додаткових обсягів імпортного вугілля.

“Імпорт вугілля для компанії є тимчасовим заходом для покриття дефіциту палива, тоді як використання вугілля українського видобутку залишається пріоритетним”, – зазначили у компанії.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України