Новини

В уряді вважають, що кремлівська торгівельна війна не нанесла українській економіці відчутних збитків

Міністерство доходів і зборів України не фіксує значного падіння експорту та кількості заявок на відшкодування податку на додану вартість у контексті торговельної війни з Росією.

Про це заявив міністр доходів і зборів Олександр Клименко після засідання Кабінету міністрів.

“Сьогодні говорити про збитки від тієї ситуації, яку ми спостерігали у серпні, ще занадто рано, бо декларування податку на прибуток ми побачимо тільки у наступному році. А що стосується декларування ПДВ, я маю на увазі експорт та заявки на відшкодування, то ми не бачимо сьогодні різкого падіння цих показників”, – повідомив Олександр Клименко.

На думку голови Міндоходів ситуація з експортом українських товарів до Росії “наробила більше шуму”, ніж реально вплинула на економічну ситуацію.

“Ми сьогодні не бачимо різких падінь щодо декларування, але більш точно ми це побачимо, коли піде декларування податку на прибуток за цей період”, – зазначив Клименко.

Як відомо, на саміті у Вільнюсі у листопаді Україна планує підписати Угоду про асоціацію з ЄС, частиною якої є створення зони вільної торгівлі. При цьому Київ пропонує Москві взаємовигідне співробітництво у рамках Митного союзу (до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан), однак з урахуванням дії ЗВТ між Україною та ЄС.

На початку серпня митниця РФ різко посилила контроль за вантажами практично всіх українських експортерів, що призвело до величезних затримок і простоїв вантажів на кордоні. Ряд компаній були змушені призупинити свої постачання в Росію. Пізніше у Москві пояснили цей крок “разовою акцією” і підготовкою до змін режиму митного адміністрування в разі, якщо Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС.

Деякі західні політики не виключили, що Кремль намагається “торговельними війнами” перешкодити євроінтеграції України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.