Здоров'я

В Україні встановили мінімальні зарплати для медиків на 2023 рік

Кабінет міністрів України встановив мінімальні зарплати медичних та фармацевтичних працівників, а також фахівців з реабілітації медустанов державної та комунальної власності на 2023 рік.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Так, згідно з рішенням уряду, мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та спеціалістів з реабілітації закладів охорони здоров’я державної та комунальної власності за повністю місячну норму праці встановлюється не менше:

20 тисяч гривень – для лікаря, фармацевта та спеціаліста з реабілітації; 13,5 тисяч гривень – для медичної сестри/брата.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначив, що уряд встановив лише мінімальний рівень зарплати, нижче якого медики, які працюють повний робочий день, не можуть отримувати. Однак на місцях кожен керівник може додатково преміювати працівників, які якісно виконують свою роботу.

Для лікарів “первинки” та медичних сестер, які працюють із ними, умовою для отримання вищезгаданої зарплати є мінімум 70% оптимальної кількості укладених декларацій з пацієнтами.

У міністерстві зазначили, що з моменту, коли лікарні стали самостійними підприємствами, відповідальність за розподіл бюджету лікарні та раціональне використання коштів покладено саме на керівника медичного закладу.

Раніше повідомлялося, що в Україні фахівці прогнозують покращення ситуації на ринку праці. Багато цінних фахівців залишили Україну і стали біженцями. Роботодавці хочуть повернути в Україну своїх співробітників, які віддалено продовжують роботу за кордоном. Більшість роботодавців готова підвищити працівникам зарплати на 8-30%. Сума залежатиме від конкуренції серед фахівців, а також ситуації у країні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України