Війна рф проти України

В Україні військовослужбовцям дозволять йти у відпустку під час воєнного стану

Президент України Володимир Зеленський, учора, 20 грудня, підписав Закон України «Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану».

Закон 2822-IX набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування.

Так, згідно із Законом 2822-IX, у особливий період під час дії військового стану військовослужбовцям можуть надаватися частина щорічної основної відпустки, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення. Кожна із зазначених відпусток може бути надана тривалістю не більше 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Раніше повідомлялося, що посилення мобілізації, оголошеної указом президента 24 лютого 2022-го, після Нового року, тобто вже 2023 року, Міноборони не планує. Кількість мобілізованих залежить від ситуації на фронті. Усі цифри призову прораховуються Генеральним штабом, мобілізація здійснюється планово.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України