Новини

Інвестор Сергій Токарєв розповів, до чого мусить готуватися ІТ-сфера України після перемоги у війні

Бізнесмен Сергій Токарєв із Roosh про тенденції розвитку українського ІТ-ринку у післявоєнний час

За останнє століття у жодної країни не було такого великого потенціалу, який можна очікувати від України після закінчення війни, впевнений голова технологічного холдингу Rooosh Сергій Токарєв. Особливо це стосується ІТ – однієї з найпопулярніших галузей у світі. Бізнесмен вважає, що після перемоги Україна стане домівкою для десятків тисяч айтішників. Їхні знання, навички та талант допоможуть у відновленні національної економіки. Своїми прогнозами з цього приводу він поділився з медіа-порталом Dev.ua.

Через повномасштабне вторгнення російських військ у лютому 2022 року виникла низка проблем на ринку, з якими нам доведеться деякий час боротися, говорить Сергій Токарєв. Зокрема, є труднощі з залученням у галузь фінансів з боку іноземних партнерів. Намагаючись врятувати ІТ-проекти, багато інвесторів запропонували головним командам переїхати у безпечні регіони – часто закордон. І це цілком виправдано, оскільки через військові дії працездатність і продуктивність співробітників, а також саме існування компаній знаходяться під постійною загрозою.

Подібні обставини унеможливлюють прогнозування долі ІТ-сектору в Україні. Але вже зараз, за спостереженнями Сергія Токарєва, можна побачити тенденції та їхні наслідки.

Насамперед варто очікувати повернення спеціалістів, які покинули країну після початку повномасштабної війни. Але йдеться не лише про них. Повернутися можуть навіть ті фахівці, які виїхали ще раніше – у 90-х і 2000-х роках. Зараз українців об’єднує бажання відновити економіку, тому вони усіма зусиллями допомагають державі фінансами та ресурсами.

Крім того, після перемоги Україна може здатися доволі перспективним регіоном і для іноземців, які захочуть працювати у місцевих технологічних компаніях. Для нашої країни це безумовний плюс: ми зможемо отримати їхній досвід, а також зменшити дефіцит робочої сили на ринку праці.

Втім, є й зворотний бік медалі. Сергій Токарєв вважає, що після зняття заборони на виїзд з країни частина айтішників покине Україну. Головним чином йдеться про співробітників тих компаній, яким через війну довелося релокуватися закордон. Крім того, багато спеціалістів захочуть працювати в іноземних проектах. Зараз у світі проходять масові скорочення, більшість бізнесменів частково переводять співробітників на аутсорс. В українців будуть високі шанси зайняти ці позиції через високу кваліфікацію та невеликий апетит до заробітної плати в порівнянні з західними колегами.

Нарешті, Сергій Токарєв впевнений, що після війни представники глобального ІТ-ринку захочуть підтримати український бізнес. Як наслідок, зросте кількість технологічних стартапів, а також інвестицій. Особливо популярними стануть такі напрямки, як military tech та artificial intelligence. Завдяки цьому ІТ-сектор зможе об’єднатися з державою, щоб спільними зусиллями працювати на благо України.

Для довідки.

Roosh — це група технологічних компаній, які зайняті у галузі штучного інтелекту та машинного навчання. Її було засновано під час пандемії коронавірусу, а розвиток продовжився навіть під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну. У холдинг входять стартапи Reface та ZibraAI, венчурна студія Pawa та фонд Roosh Ventures, який щороку інвестує приблизно $20-25 млн в американські та європейські AI-проекти. Також у структурі є освітні ініціативи — ком’юніті AI House та IT-вуз SET University. У 2022 році Roosh придбала міноритарний пакет акцій у науково-дослідному стартапі Neurons Lab, який створює технологічні рішення на базі ШІ. Для холдингу ця угода стала першою з початку повномасштабної війни.

Фаундер Roosh — IT-бізнесмен та інвестор Сергій Токарєв. На його думку, Україна має високі шанси стати центром розвитку штучного інтелекту та машинного навчання у Східній Європі. Головною місією власної групи компаній підприємець бачить підвищення якості ІТ-сфери, тому його команда прагне розвивати перспективні інноваційні проекти, які зможуть залучити спеціалістів з усього світу й мотивувати українських айтішників працювати «вдома».

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України