Економіка

В Україні повертаються штрафи за торгівлю без касових апаратів: хто та скільки заплатить

З 1 жовтня в Україні знову запроваджуються штрафи за торгівлю без касових апаратів, і вони можуть бути суттєвими

Голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетьманцев нагадав про повернення штрафів, які були тимчасово скасовані на початку вторгнення Росії в Україну. Ці штрафи стосуватимуться підприємців, які працюють без касових апаратів, відомих як реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Так, з 1 жовтня накладатимуться серйозні штрафи за відсутність касових апаратів, перевірки підприємств на наявність таких апаратів уже розпочалися та проводитимуться у повному обсязі.

Перевірки стосуватимуться певних категорій підприємців, таких як ті, хто продає алкогольні напої, тютюнові вироби, паливо, електроенергію, а також банки, фінансові установи та гральний бізнес.

Розміри штрафів залежать від суми розрахунків, які проводяться “мимо каси”. За перше порушення передбачено штраф у розмірі 100% вартості проданих товарів, робіт та послуг. За подальші порушення штраф становитиме 150% вартості проданих товарів, робіт та послуг із порушеннями.

Винятком із цього правила є бізнес на прифронтових територіях, де штрафи за роботу без касових апаратів не будуть застосовуватись, за винятком торгівлі підакцизними товарами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України