Право

В Україні мобілізуватимуть чоловіків з 25 років

В Україні термін перебування на військовому обліку призовників зменшили з 27 до 25 років.

Верховна Рада проголосувала за відповідний закон : нардеп Ярослав Железняк у Telegram, картка законопроекту, Міноборони

За відповідне рішення віддали 304 голоси.

Згідно з проєктом закону, передбачено внесення змін до ЗУ «Про військовий обовʼязок і військову службу», спрямованих на зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27-го до 25-го віку.

Як пояснили в Міноборони, відповідні зміни продиктовані тим, що під час дії правового режиму воєнного стану відсутня потреба в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років.

У відомстві зазначили, що необхідність громадян щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у тому числі для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК. Тоді як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється.

«По-друге, тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації», – додали у Міноборони.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України