ЄС|NATO

В українських СІЗО годують гірше, ніж на каторзі

Харчування утримуваних у СІЗО людей, чия вина ще не доведена судом, нічим не краще, ніж на царській каторзі наприкінці ХІХ століття. Але це тільки на папері. У реальності в ізоляторах дають помиї.

Середньодобова вартість продуктів харчування, що виділяються на одну людину в СІЗО, в середньому по Україні становить до 7 грн. Це близько 2,3 грн на один прийом їжі. Про це у матеріалі для ZN.UA пише віце-президент Агентства журналістських досліджень Максим Шпаченко.

Норма 1992 року, що регламентує харчування для заарештованих осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах та ізоляторах тимчасового утримання, передбачає, що людині на добу потрібно: 80 г м’яса і 130 г риби, півкіло картоплі, півкіло хліба, від 20 до 45 г каші, 20 г макаронних виробів, 250 г овочів (з них 150 г капусти), 3 г томатної пасти.

У кінці ХІХ століття в тюрмах царської Росії арештантам належало 127 г м’яса на день, 30 г сала, 800 г хліба. А на Сахалінській каторзі навіть непрацюючим – 170 г м’яса на день, 1227 г хліба, 63 г круп, суп зі свіжого м’яса. “З тих пір пройшло багато років, і в демократичній Україні невинних людей, позбавлених основоположних конституційних прав, годують не набагато краще”, – наголошується в матеріалі.

Але реальність виглядає ще страшніше. Абсолютно не важливо, в якому слідчому ізоляторі перебуває арештант – їжа скрізь однакова. Більше того: абсолютно не важливо, що зазначено в меню слідчого ізолятора – більшість арештантів ніколи не їдять тюремну їжу. По можливості всі харчуються продуктами, отриманими в передачах з волі. І справа не в тому, що магазинна ковбаса смачніша від тюремного борщу. У слідчих ізоляторах дають помиї, які з апетитом могли б з’їсти лише голодні бродячі собаки і, можливо (але не факт), свині. М’яса в їжі, що подається арештантам, насправді немає, і дуже сумнівно, що в ту їжу додали хоча б зіпсовану підливу з офіцерських тарілок. Різниця між ізоляторами складається тільки в офіційних даних, існуючих лише на папері: де в меню вказано 20 г, а де – 30. Вживання їжі, яку готують для арештантів у слідчому ізоляторі, вкрай небезпечне для здоров’я, зазначається в матеріалі.

Людині, яка потрапила у слідчий ізолятор, покладається приблизно стільки ж місця, як на свинофермах в Євросоюзі.

Народні депутати передбачили, що людині для життя досить 2,5 кв м особистого простору. Для порівняння: на фермі свині, вирощуваної на м’ясо, виділяється до 1,5 кв м, а в країнах Євросоюзу – 2,05 кв м.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

  1. О чем статья? О плохом питании в СИЗО? И что дальше? Где анализ причин, почему так про происходит, где предложения как изменить ситуацию? Так, написать, лишь бы написать, что бы пусто на сайте не было. Ну и уровень журналистов у вас, ниже плинтуса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.