В українських СІЗО годують гірше, ніж на каторзі

Харчування утримуваних у СІЗО людей, чия вина ще не доведена судом, нічим не краще, ніж на царській каторзі наприкінці ХІХ століття. Але це тільки на папері. У реальності в ізоляторах дають помиї.

Середньодобова вартість продуктів харчування, що виділяються на одну людину в СІЗО, в середньому по Україні становить до 7 грн. Це близько 2,3 грн на один прийом їжі. Про це у матеріалі для ZN.UA пише віце-президент Агентства журналістських досліджень Максим Шпаченко.

Норма 1992 року, що регламентує харчування для заарештованих осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах та ізоляторах тимчасового утримання, передбачає, що людині на добу потрібно: 80 г м’яса і 130 г риби, півкіло картоплі, півкіло хліба, від 20 до 45 г каші, 20 г макаронних виробів, 250 г овочів (з них 150 г капусти), 3 г томатної пасти.

У кінці ХІХ століття в тюрмах царської Росії арештантам належало 127 г м’яса на день, 30 г сала, 800 г хліба. А на Сахалінській каторзі навіть непрацюючим – 170 г м’яса на день, 1227 г хліба, 63 г круп, суп зі свіжого м’яса. “З тих пір пройшло багато років, і в демократичній Україні невинних людей, позбавлених основоположних конституційних прав, годують не набагато краще”, – наголошується в матеріалі.

Але реальність виглядає ще страшніше. Абсолютно не важливо, в якому слідчому ізоляторі перебуває арештант – їжа скрізь однакова. Більше того: абсолютно не важливо, що зазначено в меню слідчого ізолятора – більшість арештантів ніколи не їдять тюремну їжу. По можливості всі харчуються продуктами, отриманими в передачах з волі. І справа не в тому, що магазинна ковбаса смачніша від тюремного борщу. У слідчих ізоляторах дають помиї, які з апетитом могли б з’їсти лише голодні бродячі собаки і, можливо (але не факт), свині. М’яса в їжі, що подається арештантам, насправді немає, і дуже сумнівно, що в ту їжу додали хоча б зіпсовану підливу з офіцерських тарілок. Різниця між ізоляторами складається тільки в офіційних даних, існуючих лише на папері: де в меню вказано 20 г, а де – 30. Вживання їжі, яку готують для арештантів у слідчому ізоляторі, вкрай небезпечне для здоров’я, зазначається в матеріалі.

Людині, яка потрапила у слідчий ізолятор, покладається приблизно стільки ж місця, як на свинофермах в Євросоюзі.

Народні депутати передбачили, що людині для життя досить 2,5 кв м особистого простору. Для порівняння: на фермі свині, вирощуваної на м’ясо, виділяється до 1,5 кв м, а в країнах Євросоюзу – 2,05 кв м.

Comments

0 comments

One comment

  1. Сергей

    О чем статья? О плохом питании в СИЗО? И что дальше? Где анализ причин, почему так про происходит, где предложения как изменить ситуацию? Так, написать, лишь бы написать, что бы пусто на сайте не было. Ну и уровень журналистов у вас, ниже плинтуса.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh