Економіка

В Україні змінили терміни дії ковідної тисячі

Українцям обіцяють віртуальні гроші за вакцинацію За наявності двох щеплень від коронавірусу можна отримати 1 тис. грн. Ще 500 грн нарахують за наявності бустерної дози.

Віртуальні гроші не вічно зберігатимуться на картках. Їх треба витратити у певні терміни.

З огляду на запровадження ініціативи віртуальних грошей за вакцнацію їх потрібно було витратити протягом 4 місяців. Якщо гроші з віртуальної картки не будуть витрачені за цей час, то вони просто згорять. Але уряд вирішив продовжити термін витрачання отриманих у рамках програми «єПідтримка» коштів до дев’яти місяців. Тепер українці мають більше часу, щоб витратити віртуальні гроші за вакцинацію.

Якщо найчастіше «ковидну» тисячу витрачали на кіно та книги, тепер переваги українців дещо змінилися. За два дні українці витратили понад 6,5 млрд грн «єПідтримки» на ліки. Але можуть це зробити українці, яким понад 60 років.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що українці, які пройшли повний курс вакцинації від коронавірусної інфекції за кордоном, теж можуть отримати так звану “тисячу Зеленського” в ході програми “Єпідтримка”.

Для отримання винагороди необхідно звернутися до сімейного лікаря, щоб він вніс інформацію про щеплення в електронну систему охорони здоров’я. Після цього в Діє можна буде сформувати цифровий сертифікат вакцинації, після чого можна буде оформити послугу.

Як повідомлялося раніше, Президент України Володимир Зеленський повідомив, що 1 тисячу гривень, яку громадянам виплачуватимуть за вакцинацію, можна буде витратити на придбання лікарських засобів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України