Політика

В Україні змінено правила виїзду чоловіків за кордон

Держприкордонслужба оновила правила виїзду чоловіків із України. Зміни стосуються порядку пропуску через кордон осіб, які супроводжують людей із інвалідністю.

Про це повідомляє прес-служба Держдержкордонслужби України.

Зазначається, що нові правки затверджено постановою Кабміну України від 10 вересня 2022 року, але набули чинності лише сьогодні.

Так, чоловікам віком від 18 до 60 років, які супроводжують дітей з інвалідністю, вже не обмежена кількість перетинів кордону. Раніше виїжджати з країни дозволялося лише один раз на момент дії воєнного стану.

Крім того, чоловіки, які супроводжують, тепер можуть виїжджати за кордон до осіб з інвалідністю, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю або певного переліку захворювань, яких вони доглядають, навіть якщо їхні діти перебувають закордоном. Головне, щоб діти перебували на консульському обліку в українському диппредставництві.

При цьому громадяни України, які підлягають заклику під час мобілізації, зобов’язані повернутися з-за кордону не пізніше за осіб, яких вони супроводжували.

Постанова чітко регламентує категорії осіб та документи, необхідні для перетину кордону. Для різних категорій осіб визначено різні документи, що підтверджують ступінь спорідненості чи факти здійснення догляду. Щоб уникнути відмов у пропуску, рекомендується особам, які планують перетин кордону, перед прибуттям до пунктів пропуску ретельно ознайомитися з вимогами Правил перетину кордону та мати всі передбачені документи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України