Економіка

В Україні відновлять виробництво російських автомобілів під брендом Lada

На ЗАЗі триває організація виробництва автомобілів під брендом Lada, який входить до групи Renault. Це питання обговорювалося під час переговорів про налаштування виробництва інших автомобілів французької марки.

Передає Голосу українською з посиланням на видання “Думка”.

Lada повертається на український ринок: вже привезли останні новинки та запустили абсолютно новий сайт. Але найголовніше: як стало відомо “Главкому” з кількох власних джерел, у Запоріжжі розпочато виробництво автівок під брендом Lada.

Цю інформацію підтвердили декілька дилерів марки в Україні. За їхніми словами, “Лади” збирають на Запорізькому автомобілебудівному заводі, корпорації “Укравто”.

Видання ”Главком” звернулося до компанії з проханням прокоментувати інформацію про виробництво Lada на українському підприємстві. В офісі “Укравто” не стали спростовувати цей факт. З відповіді компанії стає зрозуміло лише те, що на даному етапі тривають перемовини про відновлення виробництва на ЗАЗі. Тому представники заводу уникають якихось конкретних заяв.

“Вже багато років йдуть переговори з різними виробниками. В існуючій нестабільній ситуації прийти до якихось фінальних домовленостей не вдалось. Зараз вирішуються робочі питання, проводиться тестування технологічних можливостей виробництва ЗАЗу, аудит якості. Після завершення всіх необхідних процедур підготовки та висновків аудиту можна буде говорити про певні деталі”, – така була відповідь прес-служби корпорації.

Те, що зараз виробництво знаходиться в тестовому режимі, підтвердив й один з дилерів “Лади”, з яким вдалося поспілкуватися. За його словами, до салонів вже завезли “пробну” партію Lada Largus (бюджетний універсал, збудований на базі Renault Logan), зібрану в Запоріжжі. В автосалоні переконані, що й далі будуть отримувати “Лади” вітчизняного виробництва. Інший співрозмовник припустив, що на ЗАЗі також можуть збирати ще дві моделі Lada – Vesta та XRay.

Після подій 2014 року Lada майже зникла з вітчизняного ринку. І якщо у 2011 році більш ніж 10% українців, купуючи нове авто, обирали моделі “АвтоВАЗу”, то вже у 2015-му, частка цього виробника скоротилася майже до 2%.

Також “АвтоВАЗ” втратив в Україні двох великих партнерів. Один з них – корпорація “Богдан”, яка належить партнерові Петра Порошенка Олегу Гладковському.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України