Здоров'я

В Україні 600 дівчат з ВІЛ віком від 9 до 14 років будуть щеплені проти папіломавірусу

600 дівчат з ВІЛ віком від 9 до 14 років будуть щеплені проти папіломавірусу, який спричиняє 70% усіх випадків раку шийки матки.

В Україні щодня в середньому 6 жінок помирають від раку шийки матки. Жінки, які живуть з ВІЛ, мають в середньому у 8 разів більший ризик розвитку раку шийки матки, порівняно з жінками без ВІЛ. Водночас жінки з папіломавірусом (ВПЛ) мають вдвічі більший ризик інфікуватися ВІЛ.

Попередити інфікування ВПЛ можна щепленням. Вакцина проти ВПЛ на 90% зменшує ймовірність новоутворень.

1 800 доз двовалентної вакцини проти ВПЛ закупила AHF Ukraine для 600 дівчат у 23 регіонах України. Також Фундація провела навчання для медпрацівників з техніки щеплень проти ВПЛ та особливостей вакцинації ВІЛ-позитивних людей.

Щепитися рекомендовано до початку статевого життя (у 9–14 років). Якщо не щепилися у підлітковому віці, можна це зробити після консультації з лікарем.

Обмеженнями для усіх дівчат ― вік до 9 років, для жінок, які живуть з ВІЛ, ― вік після 26 років.

Щеплення проти вірусу папіломи людини входить до Календаря профілактичних щеплень як рекомендоване. Щепитися можна власним коштом. Також вакцину для населення можуть придбати органи місцевої влади.

У рамках кампанії щеплення робитимуть у закладах охорони здоров’я за місцем проживання або медичного спостереження. До кінця 2020 року всі дівчата з ВІЛ 9–14 років без протипоказань до щеплення та за згодою батьків чи опікунів будуть вакциновані від ВПЛ.

Кампанію з вакцинації проти ВПЛ здійснює Фундація АнтиСНІД-США в Україні за підтримки Центру громадського здоров’я України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України