В Україні 600 дівчат з ВІЛ віком від 9 до 14 років будуть щеплені проти папіломавірусу

600 дівчат з ВІЛ віком від 9 до 14 років будуть щеплені проти папіломавірусу, який спричиняє 70% усіх випадків раку шийки матки.

В Україні щодня в середньому 6 жінок помирають від раку шийки матки. Жінки, які живуть з ВІЛ, мають в середньому у 8 разів більший ризик розвитку раку шийки матки, порівняно з жінками без ВІЛ. Водночас жінки з папіломавірусом (ВПЛ) мають вдвічі більший ризик інфікуватися ВІЛ.

Попередити інфікування ВПЛ можна щепленням. Вакцина проти ВПЛ на 90% зменшує ймовірність новоутворень.

1 800 доз двовалентної вакцини проти ВПЛ закупила AHF Ukraine для 600 дівчат у 23 регіонах України. Також Фундація провела навчання для медпрацівників з техніки щеплень проти ВПЛ та особливостей вакцинації ВІЛ-позитивних людей.

Щепитися рекомендовано до початку статевого життя (у 9–14 років). Якщо не щепилися у підлітковому віці, можна це зробити після консультації з лікарем.

Обмеженнями для усіх дівчат ― вік до 9 років, для жінок, які живуть з ВІЛ, ― вік після 26 років.

Щеплення проти вірусу папіломи людини входить до Календаря профілактичних щеплень як рекомендоване. Щепитися можна власним коштом. Також вакцину для населення можуть придбати органи місцевої влади.

У рамках кампанії щеплення робитимуть у закладах охорони здоров’я за місцем проживання або медичного спостереження. До кінця 2020 року всі дівчата з ВІЛ 9–14 років без протипоказань до щеплення та за згодою батьків чи опікунів будуть вакциновані від ВПЛ.

Кампанію з вакцинації проти ВПЛ здійснює Фундація АнтиСНІД-США в Україні за підтримки Центру громадського здоров’я України.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh