Авторські статтіТехно

В Україні хочуть збудувати космодром

Тільки зараз видалася хвилинка розповісти вам про події з мого життя, які більше схожі на фільм, ніж звичайну щоденну картину.

Приїхав у Дніпро близько 5 годин ранку і не особливо спав, о 13.00 я вже сидів у кабінеті дуже високого офіціала в ОДА зі своїми новими друзями-однодумцями і висловлював думки про початок розвитку космосу в Україні по-справжньому, тому що час йде і подальша бездіяльність може стати фатальним відставанням в космічному секторі.

Було висловлено багато ідей, але реальних з кроків – ми запропонували провести аналіз для складання документа ґрунтується на думках і розрахунках експертів на можливість побудови в Україні свого космодрому. Ця пропозиція викликала хоч і слабкий, але інтерес в очах високого чиновника і нам дали зелене світло на початок роботи над таким документом з майбутньою підтримкою в цьому питанні. Ця зустріч надала мені натхнення, але все тільки починалося.

Ще через годину я з Дмитро Легеза сидів у хаті в одного з найстаріших конструкторів Дніпра, у Ігоря Дмитровича Кузнєцова, який вислухав всі наші божевільні ідеї, однак, на мій подив, сказав, що так, це можливо побудувати космодром на території України, але для цього потрібно прорахувати територіальну складову і навіть припустив це зробити в Херсонській області, із-за близькості моря і просторих степів.

Зрештою Ігор Дмитрович пообіцяв нам дати компетентних людей, які б могли допомогти в нашому питанні.

Такого повороту подій я не очікував, що люди так легко і з таким ентузіазмом будуть підключатися до цієї теми! Але яке було моє здивування, коли ще через годину, я вже сидів у кабінеті зав. кафедрою фізико-технологічного факультету ДНУ Анатолія Федоровича Саніна і вислуховував поради до кого треба звернутися з приводу територіальних розрахунків з будівництва космодрому в Україні. Анатолій Федорович обіцяв вивести нас на найвищих офіціалів в “Південному”!

Ну знаєте, я ж не припускав, що почнеться така круговерть! Але я щасливий, що тепер я не один, а нас таких багато і ми готові робити все, щоб зробити Україну по-справжньому космічною державою.

Valentin Gadenoff

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України