Техно

Грунтовка: необхідність застосування, види та рекомендації з нанесення

грунтование поверхностиГрунтовка являє собою рідкий розчин, який використовується для захисту та поліпшення адгезії поверхонь перед шпаклювальними, фарбувальними або іншими оздоблювальними роботами. У своему складі він містить компоненти у вигляді масел, смол, бітуму, клею, які утворюють плівкові покриття. Для довговічної експлуатації, будь-яку поверхню необхідно обов’язково загрунтувати. Купити ґрунтовку для дерева, бетону, металу або інших поверхонь можливо в спеціалізованому магазині OxiDom перейшовши за посиланням – https://oxidom.com/otdelochnye-materialy/grunty

Призначення грунтовок

  • Основним завданням грунтовок є забезпечення поверхні більш ефективного нанесення наступних шарів.
  • Такі покриття набагато довше експлуатуються.
  • Деякі ґрунтувальні суміші здатні регулювати та зміцнювати пористість поверхні.
  • Є грунтуючі розчини, які захищають поверхню від зносу та корозії.
  • Сучасне виробництво випускає ґрунтувальні засоби для глибокого проникнення, що знижують поглинання та підвищують адгезію.
  • Грунтувальна обробка поверхні істотно зменшує витрату матеріалу.
  • На грунтовану поверхню лакофарбові матеріали наносяться рівномірним шаром, згладжуючи невеликі дефекти.

Різновиди грунтовок

За складом ґрунтувальні засоби можна розділити на наступні основні види:

  • У складі мінеральних грунтовок основна сполучна речовина має вигляд цементу. Застосувують такі грунти для попереднього вирівнюванні та обробки бетонних і цегляних поверхонь.
  • Акрилові грунтовки – це універсальний матеріал, який підходить крім мінеральних поверхонь ще і для обробки штукатурки, шпаклівки, дерева та інших поверхонь (крім металу). Ці грунтовки екологічні, без запаху, швидко висихають та мають невисоку ціну.
  • Алкідними сумішами обробляють металеві та дерев’яні вироби. Для мінеральнних поверхонь такі грунтовки не підходять.
  • Фенольними та гліфталевими грнутовками обробляють дерево та метал. Гліфталові використовують тільки всередині сухого приміщення.
  • Полівінілацетатні грунтовки застосовують рідко, проте вони є швидковисихаючими (час повного висихання півгодини).
  • Перхлорвінілові та полістирольні грунтовки – це універсальні матеріали. Вони легко використовуються в роботі, швидко висихають навіть при низькій температурі, але їх висока токсичність не дозволяє обробляти поверхні всередині приміщень.

Рекомендації щодо застосування

  1. Грунтування мінеральних поверхонь. Мінеральні – це цегляні та поштукатурені, шлакоблокові і бетонні, газобетонні та інші поверхні. Для збільшення адгезії, рекомендують глибоко проникаючі зміцнюючі грунтовки з протигрибковими добавками. Пористість оброблюваних поверхонь визначає витрату грунтуючого матеріалу. Однак, слід враховувати, що поверхня зміцнюється лише на допустиму глибину просочування, якщо вона обсипається, то грунтовка не допоможе. Протищелочними сумішами обробляють нові бетонні поверхні, цементну стяжку або оброблені вогнезахисними просоченнями покриття. Складами бетоноконтакт обробляють гладкі бетонні плити, гіпсокартон або пофарбовані олійними фарбами поверхні. Завдяки вмісту піску та цементних добавок, покриття стає шорстким, що дозволяє підвищити адгезію з подальшою штукатуркою, шпаклівкою, кахлем або іншими оздоблювальними матеріалами.
  2. Обробка дерева. Деревина потребує обробки антисептичними грунтовками від гнилі, грибків, водоростей, різних комах. Бажано наносити грнутовку в декілька шарів. Інші склади наносять перед фарбуванням для рівномірного покриття та зменшення витрати фарби.
  3. Грунтовки для металу. Для металевих предметів застосовують перетворювачі іржі, після механічної обробки поверхню покривають антикорозійними грунтовками під подальше фарбування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України