31 січня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко провів селекторну нараду щодо початку кампанії зі щеплення проти поліомієліту із представниками центрів контролю та профілактики хвороб
Кампанія ініційована у відповідь на спалах поліо в Україні і реалізовуватиметься у два етапи:
- Етап 1. Щеплення інактивованою поліовакциною (ІПВ) дітей віком до 6 років, які мають порушення Національного календаря щеплень. Починається 1 лютого і триватиме три тижні.
- Етап 2. Імунізація оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони отримали всі щеплення відповідно до Національного календаря. Дати проведення цього етапу будуть оголошені пізніше.
Учасники наради обговорили перший етап кампанії щеплення.
Відповідальними за впровадження заходів у відповідь на спалах поліомієліту на рівні регіонів є головні державні санітарні лікарі областей. Крім того, визначені і затверджені регіональні координатори, які куруватимуть проведення кампанії з імунізації.
«Поліомієліт – це серйозний виклик для всіх нас, адже на тлі пандемії COVID-19 він становить додаткове навантаження на всю систему охорони здоров’я та на заклади охорони здоров’я в кожній області. Проте ми вже розпочали активну роботу і, впевнений, спільними зусиллями зможемо подолати поліомієліт – небезпечне захворювання, яке повернулося в Україну», – наголосив Віктор Ляшко.
Подібні наради відбуватимуться щотижня. Завдяки такому формату учасники зможуть звітувати про свою роботу та коригувати поточні плани.
Закликаємо батьків перевірити вакцинальний статус дитини і надолужити пропущені щеплення — від цього залежить її здоров’я та життя.
Відповіді на питання щодо кампанії з імунізації можна знайти за посиланням: https://bit.ly/3u88c6T
Довідка:
В Україні зареєстровані вже 2 випадки паралічу, спричиненого поліомієлітом. Вірус поліо також виявили у 19 контактних дітей на Рівненщині й Закарпатті, які не мали клінічних проявів хвороби.
Ліків проти поліо не існує, єдиний захист – щеплення. В Україні лише 80,1% дітей віком до 1 року отримали три дози щеплення від поліомієліту (дані ЦГЗ на 1.01.2022) за необхідних 95%.
Найбільш вразливі до поліомієліту – діти до 6 років. В окремих випадках заразитися також можуть невакциновані дорослі.
Поліомієліт може загрожувати невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин.
Саме порушення планової вакцинації і, як наслідок, критичне зниження відсотку охоплення щепленнями стали причинами спалаху поліомієліту в Україні та поставили під загрозу збереження статусу країни, вільної від поліомієліту.