Духовне

В італіському містечку Мантуя представили нового священника для місцевої української громади

31 січня 2022 року протосинкел Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, із робочим візитом відвідав дієцезію Мантови та зустрівся з місцевим єпископом Джанмарко Буска, представивши йому о. Івана Вінтоняка, який за кілька днів розпочне своє служіння для вірних екзархату в Мантові.

На початку зустрічі, від імені апостольського екзарха владики Діонісія Ляховича, отець-протосинкел подякував ординарієві Мантови за відкритість і сприяння в тому, щоб наші вірні мали пастирську опіку.

Крім цього, впродовж розмови з єпископом були обговорені інші важливі моменти, пов’язані з майбутнім служінням о. Івана, а саме: співпраця з дієцезією Мантови, зокрема щодо залучення нового священника у душпастирстві дієцезіального відділу «Мігрантес», питання проживання душпастиря, підписання угоди про надання храму місцевій українській спільноті у виняткове користування та використання катехитичних приміщень.

Українська громада УГКЦ у Мантові була заснована у 2002 році. З 2004 року душпастирську опіку для українців у цьому місті здійснював о. Тарас Галавай, який також служить для громади Апостольського екзархату у м. Модена, де в червні минулого року була створена перша капеланія екзархату. Відтепер, у зв’язку з призначенням о. Івана Вінтоняка для вірних м. Мантова, о. Тарас матиме змогу повноцінно присвятити свою увагу українцям у Модені, яка розташована майже за 70 км від Мантови.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України