Економіка

В Україні діє вже 14 тисяч електромобілів

Західні країни планомірно відходять від використання авто з двигунами внутрішнього згоряння. На світових автомобільних ринках продажі автомобілів на традиційному паливі знижуються, їх замінюють економічні та екологічні електромобілі.

За даними Bloomberg New Energy Finance, до 2040 року електромобілі настільки міцно зміцняться на ринку, що складатимуть не менше 54% від числа всіх авто, які будуть продаватися в світі.

Nissan Leaf
Запас ходу – від 170 до 360 км (в залежності від моделі)

Процес світової електромобілізації не обійшов стороною і Україну. Як свідчить статистика, кількість власників електрокарів в нашій країні неухильно зростає.

За даними Асоціації автовиробників України «Укравтопром» за 7 місяців 2019 року попит на електрокари в Україні зріс на 53% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а всього в Україні вже зареєстровано 14205 електромобілів.

Tesla Model S Запас ходу – 500 км

З січня по липень в Україні було зареєстровано 4035 автомобілів, що працюють виключно на електротязі, з них 3742 легкових і 293 комерційних. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року попит на електромобілі в Україні зріс на 53%.

Лідером в частині легкових електрокарів залишається Nissan Leaf. З січня по липень 1899 автомобілів цієї моделі отримали українські номери.

На другому місці Tesla Model S, в заліку якої 318 реєстрацій.

Третьою за популярністю стала електрична версія BMW i3 з результатом 216 авто.

На четвертому місці електромобіль Fiat 500e, який вибрали 178 українців.

П’яте місце розділили відразу дві моделі: Renault Zoe і Volkswagen E-Golf – по 154 шт.

У комерційному сегменті кращий результат у Renault Kangoo Z.E. – 272 реєстрації за сім місяців.

Під реєстраціями рахували кількість первинних, вторинних реєстрацій та реєстрацій ТЗ, привезених з-за кордону по посвідченню митниці або ВМД. Не ввійшли до статистики перереєстрації та тимчасові реєстрації.

Із збільшенням кількості електрокарів розвивається і відповідна інфраструктура. Так, в Україні вже діють біля тисячі зарядних станції:
https://www.plugshare.com/location/193515

Нещодавно компанія ДТЕК відкрила третю екотрасу Київ-Полтава. Тепер на трасах Київ-Одеса, Київ-Полтава та Київ-Львів через кожні 75-155 км встановлені швидкісні заправки «суперчарджер», на яких електрокар можна зарядити за 20 хвилин.

На черзі траса Київ-Дніпро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fourteen + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.