Діаспора

В Сербії перевіряють правозахисні групи, незалежних журналістів, медіа та опозиційних політиків. Причина – боротьба з терроризмом

Міністерство фінансів Сербії розпочало перевірку можливого відмивання грошей та фінансування тероризму десятками правозахисних груп, незалежних журналістів, медіа та опозиційних політиків, які раніше критикували владу.

Кілька днів тому Управління з питань запобігання відмиванню грошей Міністерства фінансів Сербії склало список громадських організацій та окремих активістів й запросило у банків дані щодо усіх їхніх транзакцій з 1 січня 2019 року.

Всього йдеться про 20 осіб та 37 організацій. До цього списку входять, зокрема, об’єднання журналістських розслідувань, медійні асоціації, школи журналістики, правозахисні організації, аналітичні центри, ЗМІ…

Частина громадських організацій різко відреагували на існування цього списку та оголошення перевірки, пов’язуючи його з тиском на незалежних журналістів, громадських активістів та політиків, які критично ставляться до влади Сербії. Громадські активісти вимагають, щоб уряд негайно припинив, як вони кажуть, зловживання механізмом протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму для залякування структур, які виконують функції стримування та противаг для діючої влади.

Слободан Георгієв, голова телеканалу Newsmax Adria Serbia, який перебуває під слідством, заявив, що цей крок – “спосіб криміналізації людей”. “Зараз ми всі поміщені в той самий кошик, що й злочинці”, – сказав він.

Але деякі ГО заявили, що не мають нічого проти такої перевірки.

Центр євроатлантичних досліджень (CEAS) привітав розслідування Управління з питань запобігання відмиванню грошей Міністерства фінансів. “Якщо це проводиться відповідно до закону, то ми не вбачаємо в цьому тиску на нашу роботу”, – йдеться у повідомленні CEAS.

В уряді також заперечують, що йдеться про “атаку” на критиків влади, заявивши, що це звичайні перевірки.

“Це регулярні заходи, спрямовані на оцінку ризику фінансування тероризму”, – сказав Желько Радованович, виконуючий обов’язки директора Управління.

Він повідомив, що Управління також розслідує діяльність чотирьох діючих міністрів, додавши, що до громадських організацій не слід ставитися як до “священних корів”.

За матеріалами:

euronews.com

blic.rs

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.