Авторські статті

В Росії повним ходом йде окупація – Китай поступово забирає Сибір

В сьогоднішніх реаліях геополітики можна сказати, що, якщо Китай захоче отримати Сибір, то позиція Росії вже не має ніякого значення. Злиденна, що розривається на шматки внутрішніми протиріччями країна, проти якої всі впливові гравці вводять санкції, приречена за визначенням. Союзники в РФ, звичайно ж, є, наприклад, Венесуела або Південна Осетія, але вони нічим не допоможуть. Тобто, формально не приєднуючись до санкцій ЄС і США, Китай за фактом почав душити російську економіку. Про це у своєму відеоблозі зазначив політолог Кирило Сазонов.

За його словами, так, китайські банки, посилаючись на антиросійські санкції США і ЄС, відмовляються проводити трансакції приватним компаніям РФ. перший тривожний дзвіночок пролунав ще раніше, коли Китай відмовився від співпраці з РФ з будівництва дуже розпіареного газопроводу «Сила Сибіру». Влада КНР вирішила, що співпраця із США і газ з Аляски більш цікаві для них, тому «Сила Сибіру» накрилася мідним тазом і крім ЄС покупців російського газу більше немає, але і на європейському ринку їх поспішаючи тіснять американці. З іншого боку, Україна розвиває внутрішній видобуток і погрожує незабаром відмовитися від закупівель газу і вийти на європейський ринок як експортер.

Кирило Сазонов вважає, що певні успіхи в «м’якій» окупації Росії в КНР вже є. Китай вважає Далекий схід, що входити до складу РФ, своєю територією. Росія занадто наполегливо доводила, що право сили домінує над правом закону. Тепер прийшла пора грати за цими правилами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України