В Римі помер відомий український учений

У столиці Італії Римі 25 квітня, на 70-му році життя помер відомий український геолог і дослідник Антарктиди Віталій Вернигора.

Як повідомляється на сторінці Міністерства освіти і науки у Facebook, причиною смерті став серцевий напад. Учений збирався повернутися в Україну після сезонної двотижневої антарктичної експедиції.

Учений почав свій дослідницький шлях у морських експедиціях 1980-х років, працював в Атлантиці та Індійському океані, ходив у кругосвітнє плавання. Був учасником легендарної першої української антарктичної експедиції, потім багато разів зимував в Антарктиді та брав участь у сезонних дослідженнях.

Також Вернигора проводив різні геолого-геофізичні дослідження. Він був співробітником Інституту геології НАН України.

“Попри поважний вік він приєднався до команди сезонної експедиції, що вирушила на станцію Академік Вернадський у кінці березня цього року. Там учений займався відбором геологічних зразків донних відкладень, ехолотною зйомкою акваторій, спостереженнями за рівнем моря”, – написано в повідомленні.

Під час перебування на станції Вернадського геолог не скаржився на здоров’я, однак в Італії, де він повинен був пересісти на рейс до України, вченому раптово стало погано.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh