Авторські статті

В Петербурзі ініціювали референдум про відокремлення від РФ

У Міськвиборчком Санкт-Петербурга надійшла заявка про проведення референдуму щодо відділення міста від Російської Федерації.

Як повідомляє Joinfo.ua, заявку на референдум подали активісти молодіжного демократичного руху “Весна”, в якому сконцентрувалися члени колишнього молодіжного “Яблука” і колишньої молодіжної “Солідарності”.

Заявка, за словами кореспондента Радіо Свобода Тетяни Вольтская, містить всього два питання:

1. Ви за возз’єднання Петербурга з Європою на правах комуни Князівства Ліхтенштейн?

2. Ви за відновлення дії законодавства Петербурга 1992 року і за статус Петербурга як частини Російської Федерації?

Документ був прийнятий без заперечень, йому присвоїли порядковий номер і зареєстрували. У відповіді, на який за законом відводиться 30 днів, у разі якщо в заявці не знайдуть недоліків, вкажуть, що вона передана на затвердження в Законодавчі збори, якомим належить схвалити саму ідею референдуму. Після цього його організаторам доведеться ще добряче попрацювати над збором 40 тисяч підписів.

Абсурдність ситуації в тому, що активісти “Весни” впевнені, що до референдуму справа не дійде. Їх мета – продемонструвати, що в сьогоднішній Росії референдуми неможливі в принципі, в країні не працює стаття Конституції, що забезпечує громадянам право на волевиявлення.

Активіст Микола Артеменко розповів, що це вже його сьома заявка в Міськвиборчком. На всі раніше ініційовані ним і його однодумцями референдуми з гострим міським проблемам, завжди була відмова.

Також активісти мають намір довести, що російська влада сповідують подвійні стандарти, визнаючи референдум щодо відділення Криму від України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України