Здоров'я

В Охматдиті вперше зробили тотальне опромінення тіла та трансплантацію кісткового мозку дорослій пацієнтці

У січні 2022 року – до початку повномасштабної російської агресії проти України – національна дитяча спеціалізована лікарня “Охматдит”, за сприяння МОЗ, придбала спеціальне обладнання для лінійного прискорювача електронів Elekta Synergy S Agility, яке значно розширило можливості лікування в закладі.

Для дитячої лікарні це означало крок уперед. Адже лінійний прискорювач дає можливість здійснювати весь доступний у світі комплекс процедур для пацієнтів з важкою онкологічною патологією та використовувати найсучасніші методики променевої терапії.

Повномасштабна війна не скасувала планів закладу з розширення методик променевої терапії в Україні. Навпаки, після отримання ліцензії на проведення трансплантації кісткового мозку дорослим пацієнтам, медзаклад отримав змогу надавати високоспеціалізовану допомогу не тільки онкохворим дітям, а й рятувати життя дорослих українців.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”3″ tax_term=”35″ order=”desc”]

37-річна медсестра Любов з Ніжина лікувалась від лейкозу в Чернігові та Черкасах, під час війни жінка потрапила до столичного Охматдиту. Любові першій з дорослих в Охматдиті зробили тотальне опромінення тіла (TBI) та пересадку кісткового мозку (ТКМ) за принципом «all under the roof» (все під одним дахом). Раніше пацієнтам доводилося робити їх у різних установах, інколи – в різних країнах.

У червні Любов пройшла TBI, променева терапія підготувала пацієнтку для подальшої пересадки кісткового мозку. Донором стала 13-річна донька Любові. Жінка стала четвертим дорослим пацієнтом, якому у стінах Охматдиту пересадили кістковий мозок. Нині її вже виписали з лікарні, вона почувається добре й продовжуватиме лікування амбулаторно.

Лікування в Охматдиті було безоплатним: TBI та пересадка кісткового мозку оплачується МОЗ України.

Команда фахівців лікарні, спільно з МОЗ України, продовжує працювати над впровадженням найсучасніших технік та методик для того, щоб зберегти якомога більше життів українців, особливо під час війни.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України