Техно

Найновіша зброя США – висотні теплові аеростати відстежуватимуть гіперзвукові ракети

США інвестують у висотні теплі аеростати, які можуть спостерігати з висоти до 27 000 метрів. Повітряні аеростати будуть додані до широкої мережі спостереження Пентагону і можуть використовуватись для відстеження гіперзвукової зброї.

«Високі платформи мають велику перевагу завдяки своїй витривалості, маневреності, а також гнучкості для корисних навантажень», — сказав Том Карако, старший науковий співробітник Міжнародної програми безпеки та директор проекту протиракетної оборони у Центрі стратегічних та Міжнародних досліджень.

Пентагон вкладає значні кошти в повітряні аеростати, які можна використовувати для різних місій. За останні два роки США інвестували близько 3,8 млн. доларів у проекти зі створення повітряних куль. 2023 фінансового року компанія планує витратити на аеростати колосальні 27,1 мільйона доларів.

Новейшее оружие США - высотные тепловые аэростаты будут отслеживать гиперзвуковые ракеты

Повітряні аеростати вже використовувалися у проекті Covert Long-Dwell Stratospheric Architecture (COLD STAR), призначеному для виявлення наркоторговців. Наразі Міністерство оборони передає повітряні аеростати військовому Міністерству для збору даних та передачі інформації. США сподіваються, що повітряні кулі допоможуть відстежувати і стримувати гіперзвукову зброю, яку розробляє Китаєм і Росією.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”3″ tax_term=”12″ order=”desc”]

Пентагон зосереджений на використанні як висотних аеростатів, так і комерційних супутників при атаці, яку називають «ланцюжком вбивств».

“Аеростати можуть бути вантажівками для будь-якої кількості платформ, будь то вузли зв’язку та передачі даних, ISR, відстеження повітряних і ракетних загроз або навіть різної зброї – і без передбачуваних орбіт супутників”, – сказав Карако.

Спеціалізовані повітряні аеростати виробляються Raven Aerostar, підрозділом Raven Industries. Вони оснащені блоком управління польотом та живляться від сонячних батарей, що робить їх екологічними та довговічними.

Тим часом, електронний блок корисного навантаження на борту аеростатів відповідає за безпеку польоту, навігацію та зв’язок. Повітряні кулі також доповнені запатентованим алгоритмом машинного навчання, який передбачає напрямки вітру і об’єднує датчики, що надходять, в режимі реального часу.

Повітряні аеростати прості у використанні та економічні у виробництві. Вартість їх розробки та експлуатації складає сотні тисяч доларів у порівнянні з мільйонами, необхідними для літаків чи супутників.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України