Право

В Одесі бродячих собак відловлюватимуть БПЛА

Квадрокоптер для вилову бродячих тварин планує придбати муніципальний департамент екології та розвитку рекреаційних зон Одеси.

Це питання порушили на засіданні профільної комісії міськради під час обговорення проекту міської цільової програми охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин в Одесі на 2022-2027 рр., повідомила Думська.

Один із членів комісії звернув увагу на окремі частини документа. Так, пункт 2.4 говорить про “придбання обладнання для вилову тварин. Передбачено придбання квадракоптера для стеження за собаками”.

Директор комунального підприємства “Муніципальний центр екологічної безпеки” Олександр Панченко пояснив необхідність такого придбання тим, що це спростить пошук чотирилапих.

“Коли собаки забігають у очерети, у Чорноморці, або, наприклад, на Куяльнику, їх відстежити дуже складно. Один шприц коштує 670 гривень (йдеться, судячи з усього, про седативний препарат, який працюють тварині, щоб безпечно відвести його на місце стерилізації). і вакцинації, — Ред.). Людина сидить у бусику і говорить по рації, куди йти. Іноді вилов проходить дуже довго, а це допоможе прискорити процес», — пояснює Панченко.

З 2007 року в Одесі реалізується програма з гуманного скорочення чисельності безпритульних тварин. 14 років тому бродячих собак було близько 60 тисяч, сьогодні їх у 17 разів менше – приблизно 3,5 тисячі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України