В носі людини виявлено ефективний антибіотик

Людський ніс містить бактерії, здатні виробляти достатньо ефективний за своїм впливом антибіотик. Цей факт з’ясували німецькі вчені-бактеріологи з Тюбінгенського університету, початкова мета яких полягала у з’ясуванні причини, через котру в носовій порожнині тільки 2/3 людей живе і розмножується стафілокок. Результатами свого дослідження вчені поділилися у виданні Nature.

За словами бактеріологів, людський ніс, в якому часто поселяється вірус золотистого стафілокока, є досить агресивним для нього середовищем, так як крім цього виду, в носовій порожнині також існують і інші різновиди стафілокока, зокрема, S. lugdunensis, що запобігає розмноженню потенційно небезпечної бактерії завдяки виробленню антибіотика.

Принцип роботи лугдуніна вченими поки до кінця не з’ясований. Проте вчені відзначають важливу деталь: злотистий стафілокок не розвивається навіть при впливі малих доза нтибіотика, що виробляється цією речовиною.

Вивчивши мікробні популяції в носовій порожнині госпіталізованих пацієнтів, вчені виявили, що 60 з них є носіями золотистого стафілокока, а 17 — лугдуніна. При цьому ці 2 види бактерій були присутні одночасно лише в однієї людини, що підтверджує тойфакт, що лугдунін – активний ворог золотистого стафілокока.

На думку фахівців у сфері бактеріології, завдяки цьому виду бактерій, можна дійсно запобігти прогнозований багатьма вченими кінець для ери антибіотиків.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh