Авторські статтіДуховне

Папа Франциск в концтаборі Біркенау

У колишньому нацистському таборі смерті Біркенау-Бжезінка, відомому також як Аушвіц ІІ, що входив у комплекс Аушвіц-Біркенау, у п’ятницю 29 липня 2016 р., відбулось молитовне вшанування жертви концтаборів та Справедливих серед народів світу, що ризикували життям, аби врятувати життя євреям від знищення нацистами.

Папа Франциск прибув сюди з віддаленого на 3 кілометри концтабору Аушвіц коло 10:30 ранку. Табір Біркенау набагато більший від Аушвіцу і споруджений з метою розвантаження перенасиченого основного табору. На його території були розташовані 4 газові камери, замасковані під душові, та 4 крематорії.

У 1944 році в Біркенау перебували близько 100 тисяч в’язнів, розміщених в 300 бараках. Входячи на територію табору, Святіший Отець затримався для короткої бесіди з директором музею Аушвіці-Біркенау, а потім на електромобілі повільно проїхав вздовж залізничних колій, куди прибували депортовані євреї та інші в’язні смерті з усієї Європи.
Коло тисячі запрошених гостей оплесками зустріли Папу біля Міжнародного пам’ятника жертвам концтаборів Аушвіц і Біркенау. Святіший Отець повільно пройшов вздовж меморіальних дошок, коротко зупиняючись біля кожної з них. А біля останньої  він залишив вотивну лампаду і записку.

Поки Папа перебував біля меморіалу, рабин  єврейською мовою заспівав 130-ий псалом «De Profundis», « З глибин взиваю до Тебе, Господи», а потім польською мовою його прочитав настоятель однієї з польських парафій, де жила католицька сім’я,  яка була повністю – разом з дітьми – знищена за те, що переховувала євреїв.

Після молитви Святіший Отець зустрівся з 25-ма Праведниками народів світу, з кожним із яких мав коротку розмову.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.