Папа Франциск в концтаборі Біркенау

У колишньому нацистському таборі смерті Біркенау-Бжезінка, відомому також як Аушвіц ІІ, що входив у комплекс Аушвіц-Біркенау, у п’ятницю 29 липня 2016 р., відбулось молитовне вшанування жертви концтаборів та Справедливих серед народів світу, що ризикували життям, аби врятувати життя євреям від знищення нацистами.

Папа Франциск прибув сюди з віддаленого на 3 кілометри концтабору Аушвіц коло 10:30 ранку. Табір Біркенау набагато більший від Аушвіцу і споруджений з метою розвантаження перенасиченого основного табору. На його території були розташовані 4 газові камери, замасковані під душові, та 4 крематорії.

У 1944 році в Біркенау перебували близько 100 тисяч в’язнів, розміщених в 300 бараках. Входячи на територію табору, Святіший Отець затримався для короткої бесіди з директором музею Аушвіці-Біркенау, а потім на електромобілі повільно проїхав вздовж залізничних колій, куди прибували депортовані євреї та інші в’язні смерті з усієї Європи.
Коло тисячі запрошених гостей оплесками зустріли Папу біля Міжнародного пам’ятника жертвам концтаборів Аушвіц і Біркенау. Святіший Отець повільно пройшов вздовж меморіальних дошок, коротко зупиняючись біля кожної з них. А біля останньої  він залишив вотивну лампаду і записку.

Поки Папа перебував біля меморіалу, рабин  єврейською мовою заспівав 130-ий псалом «De Profundis», « З глибин взиваю до Тебе, Господи», а потім польською мовою його прочитав настоятель однієї з польських парафій, де жила католицька сім’я,  яка була повністю – разом з дітьми – знищена за те, що переховувала євреїв.

Після молитви Святіший Отець зустрівся з 25-ма Праведниками народів світу, з кожним із яких мав коротку розмову.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh