За словами бактеріологів, людський ніс, в якому часто поселяється вірус золотистого стафілокока, є досить агресивним для нього середовищем, так як крім цього виду, в носовій порожнині також існують і інші різновиди стафілокока, зокрема, S. lugdunensis, що запобігає розмноженню потенційно небезпечної бактерії завдяки виробленню антибіотика.
Принцип роботи лугдуніна вченими поки до кінця не з’ясований. Проте вчені відзначають важливу деталь: злотистий стафілокок не розвивається навіть при впливі малих доза нтибіотика, що виробляється цією речовиною.
Вивчивши мікробні популяції в носовій порожнині госпіталізованих пацієнтів, вчені виявили, що 60 з них є носіями золотистого стафілокока, а 17 — лугдуніна. При цьому ці 2 види бактерій були присутні одночасно лише в однієї людини, що підтверджує тойфакт, що лугдунін – активний ворог золотистого стафілокока.
На думку фахівців у сфері бактеріології, завдяки цьому виду бактерій, можна дійсно запобігти прогнозований багатьма вченими кінець для ери антибіотиків.