Діаспора

В Німеччині поліція арештовує українців та вилучає нелегальний дохід. Причина – нелегальне працевлаштування

За останній тиждень в Німеччині до поліції потрапили ще 32 громадянина України – як чоловіки, так і жінки. В них, було вилучено, як нелегальний дохід, 18 200 €

Серед затриманих переважна більшість – знову нелегальні працівники. Таких 27 осіб. Ще п’ятеро – крадії, наркоман та водій, який у стані сп’яніння керуючи фурою пошкодив чуже майно після чого намагався втекти, але дуже повільно їхав і погано рулив.

Про це повідомляє Олександр Токмаков

До речі, нелегальна робота в Німеччині теж кримінальне правопорушення – тому що до нелегальної праці без сплати податків додається ще й незаконне проживання на території Німеччини а часто також і незаконне проникнення на територію країни. Декого з 27-ми заробітчан піймали на в’їзді в Німеччину з Польщі – у людей були протерміновані документи, недійсні робочі польські візи та ін. Таких затримували, штрафували та повертали до Польщі, точніше – до польської поліції. Далі – як правило, депортація з подальшою довгостроковою забороною в’їзду в ЄС. Я вже писав в цьому блозі, що останнім часом, протягом коронакризи, німці залучають значні сили на боротьбу з нелегальними трудовими мігрантами – по всьому ЄС зростає безробіття, тяжко-важко і німецькому автопрому (подробиці тут), не тільки малому та середньому бізнесу. Ось черговий приклад, щодо масштабного залучення поліції та інших державних службовців на пошуки “чорних” заробітчан. 14-15 липня на німецькому автобані А4 поблизу німецько-польського кордону працювала велика зведена команда поліцейських та митників (подробиці на німецькій – тут). На протязі 14-ти годин вони сумлінно перевіряли сотні одиниць транспорту.

Лише в зоні відпочинку Оберлаузітц (Rastplatz Oberlausitz – нім., див. фото вище) було затримано 5 (!!!) мінібусів. Серед 22 затриманих було і 7 українців. Всі поїхали додому, але вже з “вовчими квитками”.

Більш кепські справи були у тих заробітчан, кого затримали на зворотньому шляху з Німеччини.

Найбільш показовими я би назвав два таких затримання

11-12-го липня федеральна поліцейська інспекція Людвігсдорфу проводила рейд в районі прикордонного німецького міста Гьорліц (Görlitz – нім.). Серед інших, були затримані і п’ятеро українців (оригінал поліцейського повідомлення на нім. – тут). Це були дві жінки та троє чоловіків. Жінки нелегально працювали медсестрами. З трьох чоловіків один працював на будівництві, інший – в приватній фірмі в Гамбурзі (Hamburg – нім.), ще один – електриком у Франкфурті-на-Майні (Frankfurt am Main – нім.). Ніхто з названих осіб не надав документів, підтверджуючих легальне працевлаштування.

Тож загалом у них було вилучено 15 200 €, як нелегальний дохід. Крім цього, з кожного стягнуто і по 500 € застави на розгляд судових справ та витрат німецької сторони на депортацію нелегалів.

А 14-го липня поліціянти тієї ж самої федеральної поліцейської інспекції Людвігсдорфу затримали українця, який подорожував з просроченими документами (подробиці на нім. – тут).  У підсумку, в нього, як нелегальний дохід від роботи електриком “в чорну”, вилучили 3000 €. Крім цього, з нього також будуть стягнуті гроші за висилання з території ЄС.

Треба сказати, що затримання українців та конфіскація їхніх нелегальних доходів – це лише квіточки. Далі ідуть саме німецькі ягідки.

По слідам затримання “чорних” заробітчан будуть проведені ретельні перевірки та розслідування і щодо німецьких роботодавців, які користувалися послугами нелегалів. Щоб було зрозуміло масштаби цієї роботи, наведу лише один приклад. Днями відзвітувалась (на нім. див. тут) про свою роботу митники управління фінансового контролю нелегального працевлаштування (Arbeitsbereich Finanzkontrolle Schwarzarbeit – FKS – нім.) міста Ахен (Aachen – нім.).

Зазвичай подібні звіти федеральні фіскальні та поліцейські підрозділи публікують наприкинці фінансового року – в березні-квітні поточного календарного року за минулий календарний рік. Але коронакриза посунула всі звіти на літо. Так ось, тільки один (!!!) підрозділ з відносно невеликого міста Ахен (з населенням близько 250 тис.) повідомив щодо нелегального працевлаштування про таке: “…Фінансові слідчі провели в цілому 1351 перевірку у 2019 році; вони перевірили… 833 роботодавця. Загалом відділ FKS порушив 2160 кримінальних проваджень та зафіксував 807 адміністративних правопорушень. Суди призначили (по справах FKS – прим. авт. перекладу) загалом майже 52 роки тюремного ув’язнення та штрафи понад 600 000 €…”.

Що я хотів підкреслити цією інформацією?

Розумієте, затримання українських заробітчан для фіскальних органів Німеччини – це як ловля на живця: спочатку саджають на гачок дріб’язок – заробітчан – а потім тягнуть велику рибу.

Тому що криза! Потрібні надходження в бюджет.

Принаймні, потрібно перекрити повністю ймовірні канали ухилення від сплати податків – а саме через це дехто з німців бере на “чорну” роботу українців, щоб не платити відрахування до бюджету як у випадку з німецькими працівниками!

І от треба бути конченим дурнем, щоб розраховувати на те, що в цій великій грі німецьких правоохоронних органів та німецького ж бізнесу, якимось “хитрим” заробітчанам вдасться “проскочити”.

Все таємне рано чи пізно стає явним. Один раз проскочив. Другий. На третій раз – так прикладуться, що сплатиш і за два попередніх “вдалих” рази, і авансом наперед – за четвертий, п’ятий та шостий, яких вже не буде в принципі. Бо Європа ще нескоро побачить свого “чорного” трударя… українського заробітчанина.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.