В Миколаєві вперше за 7 років починають будувати судна

Вперше після 7 років простою миколаївський суднобудівний завод “Океан” починає будувати судна

Миколаївський суднобудівний завод “Океан” підписав контракт з голландською судноплавною компанією Eurobulk на будівництво двох несамохідних суден довжиною 79м.

Про це в інтерв’ю журналу “Суднобудування та ремонт” розповів генеральний директор підприємства Віктор Трубач.

“Це практично повнокомплектні судна – замовник самостійно встановить тільки деякі системи електрообладнання. Закладка суден запланована на листопад, до березня 2020 року вони повинні бути виготовлені. В Нідерланди їх доставлять по маршруту Дунай-Майн-Рейн. Передача замовлень Eurobulk намічена в Роттердамі на квітень”, – зазначив він.

Ще один контракт передбачає модернізацію суховантажу класу річка-море по документації, розробленої в одеському Морському Інженерному Бюро. Завод виготоввить секцію-трюм з люковим закриттям довжиною понад 20 метрів. На реалізацію замовлення відведено 140 діб.

“Вже замовлено 1200 тонн української суднової сталі у компанії «Метінвест». Близько 300 тонн металу піде на модернізацію, решта – на баржі” – сказав Віктор Трубач.

Щодо подальшої програми діяльності підприємства, Віктор Трубач розповів, що на даний момент ведуться переговори щодо будівництва ще кількох несамохідних суден для замовників зі Скандинаві, а також йде пошук замовника на добудову двох суховантажів типу “Буг”, які сьогодні знаходяться на верфях в недобудованому стані.

Востаннє завод “Океан” спустив на воду збудоване судно в 2012 році. Це було несамохідне судно проекту POSS-115 для компанії “Нібулон”, після чого в 2013 році завод був визнаний банкрутом.

Суднобудівний завод “Океан” був заснований в 1951 році. Спеціалізувався на будівництві траулерів, суховантажів, рудовозів, супертраулерів, балкерів типу “Панамкс”

В 2000 році власником заводу став голландський суднобудівний концерн Damen Shipyards. Після заходу інвестора завод випустив 55 суден водотоннажністю від 6 до 24 тис. тонн. з них 24 повнокомплектних. Це були: контейнеровози, балкери, судна для перевезення великовагових вантажів, танкери-хімовози, сухогрузи та ін.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh