Економіка

В Миколаєві вперше за 7 років починають будувати судна

Вперше після 7 років простою миколаївський суднобудівний завод “Океан” починає будувати судна

Миколаївський суднобудівний завод “Океан” підписав контракт з голландською судноплавною компанією Eurobulk на будівництво двох несамохідних суден довжиною 79м.

Про це в інтерв’ю журналу “Суднобудування та ремонт” розповів генеральний директор підприємства Віктор Трубач.

“Це практично повнокомплектні судна – замовник самостійно встановить тільки деякі системи електрообладнання. Закладка суден запланована на листопад, до березня 2020 року вони повинні бути виготовлені. В Нідерланди їх доставлять по маршруту Дунай-Майн-Рейн. Передача замовлень Eurobulk намічена в Роттердамі на квітень”, – зазначив він.

Ще один контракт передбачає модернізацію суховантажу класу річка-море по документації, розробленої в одеському Морському Інженерному Бюро. Завод виготоввить секцію-трюм з люковим закриттям довжиною понад 20 метрів. На реалізацію замовлення відведено 140 діб.

“Вже замовлено 1200 тонн української суднової сталі у компанії «Метінвест». Близько 300 тонн металу піде на модернізацію, решта – на баржі” – сказав Віктор Трубач.

Щодо подальшої програми діяльності підприємства, Віктор Трубач розповів, що на даний момент ведуться переговори щодо будівництва ще кількох несамохідних суден для замовників зі Скандинаві, а також йде пошук замовника на добудову двох суховантажів типу “Буг”, які сьогодні знаходяться на верфях в недобудованому стані.

Востаннє завод “Океан” спустив на воду збудоване судно в 2012 році. Це було несамохідне судно проекту POSS-115 для компанії “Нібулон”, після чого в 2013 році завод був визнаний банкрутом.

Суднобудівний завод “Океан” був заснований в 1951 році. Спеціалізувався на будівництві траулерів, суховантажів, рудовозів, супертраулерів, балкерів типу “Панамкс”

В 2000 році власником заводу став голландський суднобудівний концерн Damen Shipyards. Після заходу інвестора завод випустив 55 суден водотоннажністю від 6 до 24 тис. тонн. з них 24 повнокомплектних. Це були: контейнеровози, балкери, судна для перевезення великовагових вантажів, танкери-хімовози, сухогрузи та ін.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України