Водний маршрут, який з'єднує Балтійське і Чорне море називається Е-40

Білорусь уклала інвестиційний договір на будівництво річкового порту поблизу кордону з Україною

Білорусь уклала інвестиційний договір на будівництво річкового порту поблизу кордону з Україною в рамках відновлення водного шляху Е-40, який зв’яже Чорне та Балтійське море.

Білорусь уклала інвестиційний договір з компанією «Бєлтопенерго» на будівництво річкового порту на Дніпрі в Гомельській області поблизу кордону з Україною.

Про це повідомив міністр транспорту і комунікацій Білорусі Олексій Авраменко в рамках Другого форуму регіонів України і Республіки Білорусь.

“У нас вже підписаний інвестиційний договір з компанією, яка будуватиме — ЗАТ «Бєлтопенерго „… Якщо говорити про перший етап будівництва, то сума інвестицій складе $20 млн“,— повідомив Авраменко.

За його словами, саме така сума інвестицій потрібна для початкового запуску річкового порту.

Як пояснив екс-заступник міністра інфраструктури, нині радник міністра інфраструктури України Віктор Довгань, перша черга будівництва порту в Нижніх Жарах (Гомельська область, Білорусь) почнеться одночасно з днопоглибленням Дніпра українською стороною.

“Перша черга будівництва порту в Нижніх Жарах почнеться одночасно з нашим днопоглибленням Дніпра до 2,65 м, вартість робіт становить 80 млн грн. Плюс ще (необхідно — БЦ) прийняття закону про внутрішній водний транспорт і повернення наших інвестицій в днопоглиблення за рахунок перевалки в порту Херсон “,— зазначив Довгань.

За попередніми розрахунками, повідомив Довгань, транзитний потік України збільшиться на 6–7 млн ​​тонн вантажів (добрива, ліс і нафтопродукти) протягом 3 років.

Маршрут, який з’єднує Балтійське і Чорне море називається Е-40. Створений двісті років тому, він з’єднував порти Гданська та Херсона. Сьогодні цей шлях судноплавний лише частково. Відродження маршруту пожвавить торгівлю між Польщею, Білоруссю і Україною: одна баржа на 900 тонн замінює 18 вагонів або 45 вантажівок на 20 тонн.

Проект Е-40 передбачає створення річкового шляху від Балтійського до Чорного моря через річки Вісла, Західний Буг, Прип’ять і Дніпро. Його протяжність складе більше 2 тис. Км. У реалізації проекту візьмуть участь Польща, Білорусь і Україна.
Україна зі своєї сторони проведе днопоглиблення на річці Дніпро та Прип’ять і відновить судноплавство по Прип’яті, яке зупинилось 14 років тому.

По відновленому шляху Е-40 планується перевозити від 12 млн тонн вантажу на рік. Україна планує постачати свою продукцію по річці в Білорусь, а потім до Євросоюзу. Білорусь збирається перевозити по Дніпру нафтопродукти, ліс, будматеріали, продукцію чорної металургії та калійні добрива, в річкові порти України, а кораблями «ріка-море» доставляти їх в держави Чорноморського басейну.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh