18 травня 2019 року на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» відбувся спуск першого 140-метрового судна компанії – унікального перевантажувача «NIBULON MAX» проекту П-140.
Про це повідомляє прес-служба компанії.
Це перше судно з такими розмірами, яке будується на заводі «НІБУЛОН», та одне з найдовших суден збудоване в Україні за останні 25 років. Будівництво здійснюється за фінансової підтримки Міжнародної фінансової корпорації та Європейського банку реконструкції і розвитку, а також Європейського інвестиційного банку, завдяки співпраці з яким і були створені умови для спуску цього судна, а саме – масштабна реконструкція та розширення суднобудівно-судноремонтного заводу компанії.
Перевантажувач «NIBULON MAX» буде здійснювати перевалку зерна в морі.
Судно має два вантажних трюми вантажомісткістю 10 000 тонн. Вантажні трюми, забезпечені люковими закриттями, призначені для перевезення зернових навалювальних та генеральних вантажів. Наявність власних трюмів на судні забезпечує безперервну роботу кранів під час швартовних операцій з баржами, що скоротить час навантаження суден. Для обслуговування вантажних трюмів, а також проведення вантажно-розвантажувальних робіт, в умовах порту і на відкритому рейді в морі на судні будуть розміщені два повноповоротних вантажних крани. Для цього 8 травня універсальне вантажне судно Palmerton доставило на на завод два електрогідравлічні чотирьохканатні грейферні крани типу CBG360 від німецької фірми Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH.
«З гордістю можу сказати, що тут ми будуємо найдовше в історії незалежної України унікальне 140-метрове самохідне судно, яке стане вінцем у процесі відродження річкових перевезень в Україні. Вірю, що вже 20 вересня ми презентуємо українцям і світові це та інші новітні «НІБУЛОНівські» судна у всій їхній красі.» – зазначив генеральний директор компанії Олексій Вадатурський
Судно перевантажувач «NIBULON MAX» має довжину 140 метрів. До 2008 року судна такої довжини будував миколаївський завод «Океан», коли був у власності голландської компанії Дамен, а до 2000 року Чорноморський суднобудівний завод.