“Принижуючи командира, я принижую найдостойніших людей”, – Роман Донік про призначення Хомчака НГШ

Давайте поговоримо про Начальника Генерального Штабу. Муженко, на моє глибоке переконання, особистість культова і увійде в історію і військові підручники інших країн. Абсолютно все військове командування західних країн дають його діям найвищу оцінку. При всіх його недоліках, (яких у кожного з нас вагон), найважчі періоди війни виніс на своїх плечах Муженко.

Дуже шкода, що у ПП не вистачило духу і політичної волі нагородити Муженко гідно.

Що стосується Хомчака. В армії командирів не вибирають. Подобається нам чи ні, але під час війни, ті, хто співпрацює з армією щільно, змушені рахуватися з армійськими правилами і законами. Є призначення. Крапка.

Свою думку щодо призначення висловив Голосу українською Роман Донік.

1. Принижуючи командира, я принижую найдостойніших людей, які зараз служать під його початком.

2. Про Хомчаак відгукуються як грамотного офіцера. Але … Всі знають моє ставлення до Іловайскої трагедії. Я щиро вважаю, що винуватці авантюри, що призвела до масових втрат, це авантюристи Корбан, Семенченко, Бутусов і група товаришів, які користуючись становищем і можливо ще якимись важелями впливу підписали на авантюру військових.

4,5 року їх прикривав Аваков (Бутусов совместо з А. Геращенко співзасновники одного благодійного фонду і Бутусов керівник медіахолдингу соціалістичної партії відкритого під аваковський гри). Зараз розслідування за їхніми діями відсунеться ще на 5 років. Але це не точно.

Роль Хомчака в цій історії мені теж не подобається. Але я виходжу з того, що після Іловайська він служив НШ Сухопутних Військ і головним інспектором ГІМО. Тобто людиною Полторака. При моєму неоднозначному ставленні до ситуації, не довіряти Полтораку у мене підстав немає.

Допускаю, що Хомчак був призначений за поданням міністра оборони, як того вимагає закон. Можна по різному це оцінювати з морально етичної точки зору, але є факт – залишати оборонне відомство і армію під час війни без головою не можна. Я сам умовляв Полторака не писали рапорт і працювати, як можна довше, щоб завершити розпочате і закріпити зроблене.

Але повернемося до Хомчака. Фактично проти нього нічого немає.

Всі знають моє ставлення до фігурантів Іловайської трагедії. І я впевнений, що рано чи пізно, вся правда спливе. І будуть притягнуті до відповідальності і депутати і “журналісти” і бізнесмени, які придумали цю авантюру. Як би вони не обмовляли і не перекладали відповідальність на інших.

Найбільше не хочу бути подібним творцям “солдатських комітетів” з активістів і волонтерів, які вимагають звільняти тих командирів, які їм не подобаються. Хомчак НГШ і з цим треба рахуватися. Під його керівництвом будуть служити тисячі наших побратимів. Я не хочу ставити їх у незручне становище. Я не хочу створювати неоднозначність і невпевненість їх у своєму командуванні. Солдат і офіцер повинен бути впевнений в своєму командирові і в його наказах.

І щоб не сповзти в зрадойобство, потрібно бути максимально об’єктивним і конструктивним. Максимально постараюся оцінювати дії НГШ за вчинками і фактам сьогодні і зараз.
Буде за що штовхати – будемо штовхати. Буде за що хвалити – будемо хвалити. Подобається чи не подобається, але це факт.

Хомчак НГШ.

Він неодноразово запевняв у своїй незаангажованості і часто говорив, що його прізвище Хомчак. А чи не Корбан і не Коломойський. І що він може відповідати тільки за свої дії. У нас немає зараз особливого вибору, крім як повірити на слово і спостерігати за кожним кроком і словом.

Нагадаю, переважній більшості з нас довелося міняти свою думку про Муженко. Що буде зараз – будемо подивитися. Звичайно, підтримка пройдисвітів типу Бутусова, Семенчнко і

Шевченко швидше працює в мінус репутації. Але потрібно розуміти, що Семенченко, Бутусов, Корбан – подільники по авантюрі, результатом якої стала Іловайська трагедія. Вони змушені триматися разом, покривати один одного і шукати союзників і захисників.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh