Духовне

У Мінкульті попередили московський патріархат не впадати в гріх “злодійства”

У зв’язку з тим, що державний заповідник “Києво-Печерська лавра” не збирається продовжувати договір оренди з московським патріархатом, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко про всяк випадок попередив УПЦ МП про кримінальну відповідальність гріх злодійства.

Покарання загрожує, якщо виявить, що вони перемістили музейні експонати з Києво-Печерської лаври в інше місце. Зокрема, у цьому випадку йдеться про мощі святих, які зберігаються у монастирі.

Про це Ткаченко сказав у суботу, 11 березня, в ефірі телемарафону Єдині новини. За його словами, щодо наявності всіх експонатів (близько 800 штук), які передавали на використання ченцям, буде проведено окрему ревізію.

“Я хотів би попередити…якщо рухоме майно, власне музейні експонати, зокрема мощі, якимось чином кудись будуть переміщені. Остання ревізія була у 2018 році, і все це зафіксовано, всі об’єкти є у переліку. Будь-який крок, який зможуть здійснити представники УПЦ МП щодо рухомого майна, власне музейних експонатів, буде зафіксовано, і вони нестимуть кримінальну відповідальність”, – наголосив міністр.

Він додав, що УПЦ МП у Лаврі порушувала правила використання майна, і цих порушень, кажуть у міжвідомчій комісії, є досить багато. Зокрема, йдеться про новобудови на території Нижньої Лаври без відповідних дозволів, та багато інших речей.

Щодо того, що УПЦ МП має після 29 березня залишити Лавру, Ткаченко сказав наступне: “Після завершення ревізії комісії ніхто не каже, що життя ченців у Лаврі припиниться, але це привід для того, щоб ченці могли визначитися з тим, як вони можуть залишитися у Лаврі”.

За його словами, ченці мають варіанти, що дозволяють їм залишитися, і вони про них знають.

Нагадаємо, ситуація навколо Києво-Печерської лаври набула розвитку. Після рішення РНБО про зупинення діяльності Московського патріархату в Україні було не менш важливим рішенням Конституційного суду.

Також Успенський собор та Трапезна церква Києво-Печерської лаври повертається до рук держави.

Справа в тому, що підсумки обшуків СБУ в монастирях і храмах УПЦ МП дозволяє сказати, що це штаби окупантів в Україні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України