В основі супертросу лежить вуглецеве нановолокно має порожнисту циліндричну структуру, яка може витримувати надшвидкості і наднавантаження.
Дослідники Університету Цінхуа в Китаї винайшли надміцний матеріал для будівництва космічного ліфта. Він здатний розвивати швидкість 60 км/с і витримувати навантаження при розтягуванні 80 гПа, тобто утримувати 800 тонн, що дорівнює масі 160 дорослих слонів. Тепер китайські вчені можуть приступити до конструювання самого ліфта на орбіту, який з’єднання єднає Землю і геостаціонарний супутник, віддалений на 36 тис. км від планети.
Олександр Багров доктор фізико-математичних наук Інституту астрономії РАН прокоментував досягнення китайських вчених, завивши, що відправитися в космос з вітерцем, прикріпивши трос до супутника навряд чи вийде: «Супутники тримаються на рівновазі сил притягання і сил відцентрового прискорення. Як тільки порушиться прискорення (а з ліфтової системою це станеться неминуче), супутник впаде», – зазначив навчань.
Матеріал, на думку Олександра Багрова, цілком підходить для таких цілей, хоча зараз вже є ідеї щодо створення троса з атомів вуглецю, що дозволить посилити якісні характеристики конструкції. Експерт також зазначив, що матеріал також можна доопрацювати, чергуючи шарі троса з плівкою з високотемпературного надпровідника, але такий поки що не винайдено. Але коли його все-таки створювати, то стане можлива магнітна левітація, при якій не трос і кабіна не будуть стикатися, а це дозволить значно збільшити швидкість руху ліфта. Наприклад, до Місяця і назад можна буде злітати за 7 годин, а потім можна і освоювати Марс, вважає професор.