Авторські статтіДіаспора

Прем’єр-міністр Чехії підтвердив, що його син був у Криму

Автор: ІТАР-ТАСС/Мальгавко Сергій/Надано Фондом ВАРП

Прем’єр-міністр Андрій Бабиш підтвердив у заяві для журналістів, що його син перебував у Криму.

«Він був у Криму, але, перш за все, на Україні. Він поїхав туди легально. У мене достатньо документів, які підтверджують це», — цитує прем’єра сайт CeskeNoviny.cz.

Нагадаємо, раніше проживає у Швейцарії сін Андрея Бабиша сказавши журналістам, що знімав його на приховану камеру, що його викрали і вивезли в Крим. Він нібито підписував якісь документи, але не знав про їх зміст.

Скандал пов’язують зі справою бази для відпочинку та конференцій Čapí hnízdo («Гніздо лелеки»).

 Премьер-министр Чехии подтвердил, что его сын был в Крыму

Анлрей Бабиш. Фото: Фейсбук

Раніше Андрій Бабиш говорив, що власником фірми ZZN Agro Pelhřimov, що контролювала базу, були його діти, його тодішня партнерка і його брат. Це було в 2007 році. Фірма випустила анонімні акції, нібито щоб приховати структуру власності. Роком пізніше фірма отримала в якості державних дотацій 54 млн крон. Кілька років тому фірма увійшла до складу компанії Imoba, підконтрольної холдингу Agrofert, яким володіє Андрій Бабиш. Правоохоронні органи з тих пір намагаються залучити Бабиша і членів його сім’ї до відповідальності, а Мінфін Чехії прислухався до рекомендацій Єврокомісії та виключив проект Čapí hnízdo з системи фінансування з фондів ЄС.

Нині Андрій Бабиш заявив наступне: «Мій син був госпіталізований в липні 2015 р. після того, як поліцейські знайшли його на трасі D1. Він говорив про неіснуючі речі і його помістили в психіатричну лікарню в Гавличковом Броді, а потім в Національний інститут душевного здоров’я».

Син у свою чергу говорив, що в інституті познайомився з лікарем Дітою Протопопової, і нібито її чоловік силоміць вивіз його в Крим.

«Якщо хто-то без дозволу заходить в квартиру і зловживає станом людини, хворого на шизофренію, то у мене немає слів», — підсумував Андрій Бабиш.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України