В космос на планері

Фото: Perlan Project

У США успішно пройшли випробування планера, націленого на підкорення космосу. Пілотований літальний апарат Perlan 2 піднявся на півторакілометрову висоту; швидкість польоту досягала 643 км / ч.

 

Роботи зі створення планера нового покоління з 1992 року веде некомерційна організація Perlan Project. Одним з її засновників був легендарний льотчик і мандрівник Стів Фоссет; він також особисто брав участь у тестуваннях першого зразка Perlan.

Після трагічної загибелі Фоссета в 2007 році роботи на деякий час були зупинені, але потім проект був підтриманий концерном Airbus. За словами його представників, до них часто звертаються з проханням інвестувати кошти в ту чи іншу розробку. Ідея планера, здатного відправитися в стратосферу, на висоту 27 000 метрів, здалася їм цікавою. Не можна виключати, що через десятки років суборбітальні пасажирські авіаперевезення стануть нормою. Крім того, літальний апарат, який може вести дослідження з висоти стратосфери, не забруднюючи повітря, може бути корисний у багатьох галузях науки.

Випробування нової моделі, Perlan 2, відбулися 23 вересня 2015: зліт був здійснений з аеропорту Roberts Field в штаті Орегон. Планер, що має розмах крил близько 25 метрів, на старті буксирується звичайним літаком, а потім, набираючи швидкість і висоту за рахунок енергії вітру, працює автономно. Під час свого першого польоту безмоторний літак досяг висоти 1 525 метрів, розвинувши швидкість до 643 км / ч.

Фото: Perlan Project

Наступний етап випробувань намічений на 2016 рік: Perlan 3 буде запущений в Аргентині, поблизу Анд: планується, що за допомогою атмосферних хвиль він підніметься на велику висоту і досягне стратосфери. «Ми звикли думати, що в стратосфері майже немає погодних явищ, але це не так. Найбільші вітрові хвилі на планеті піднімаються саме там », – заявив керівник проекту Ед Уорнок (Ed Warnock). Якщо політ виявиться вдалим, Perlan 3 поб’є всі рекорди висоти для крилатих літальних апаратів. Відео: Airbus Group

Популярная Механика

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh