Авторські статтіТехно

В космос на планері

Фото: Perlan Project

У США успішно пройшли випробування планера, націленого на підкорення космосу. Пілотований літальний апарат Perlan 2 піднявся на півторакілометрову висоту; швидкість польоту досягала 643 км / ч.

 

Роботи зі створення планера нового покоління з 1992 року веде некомерційна організація Perlan Project. Одним з її засновників був легендарний льотчик і мандрівник Стів Фоссет; він також особисто брав участь у тестуваннях першого зразка Perlan.

Після трагічної загибелі Фоссета в 2007 році роботи на деякий час були зупинені, але потім проект був підтриманий концерном Airbus. За словами його представників, до них часто звертаються з проханням інвестувати кошти в ту чи іншу розробку. Ідея планера, здатного відправитися в стратосферу, на висоту 27 000 метрів, здалася їм цікавою. Не можна виключати, що через десятки років суборбітальні пасажирські авіаперевезення стануть нормою. Крім того, літальний апарат, який може вести дослідження з висоти стратосфери, не забруднюючи повітря, може бути корисний у багатьох галузях науки.

Випробування нової моделі, Perlan 2, відбулися 23 вересня 2015: зліт був здійснений з аеропорту Roberts Field в штаті Орегон. Планер, що має розмах крил близько 25 метрів, на старті буксирується звичайним літаком, а потім, набираючи швидкість і висоту за рахунок енергії вітру, працює автономно. Під час свого першого польоту безмоторний літак досяг висоти 1 525 метрів, розвинувши швидкість до 643 км / ч.

Фото: Perlan Project

Наступний етап випробувань намічений на 2016 рік: Perlan 3 буде запущений в Аргентині, поблизу Анд: планується, що за допомогою атмосферних хвиль він підніметься на велику висоту і досягне стратосфери. «Ми звикли думати, що в стратосфері майже немає погодних явищ, але це не так. Найбільші вітрові хвилі на планеті піднімаються саме там », – заявив керівник проекту Ед Уорнок (Ed Warnock). Якщо політ виявиться вдалим, Perlan 3 поб’є всі рекорди висоти для крилатих літальних апаратів. Відео: Airbus Group

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.