Авторські статтіТехно

Європейська космічна організація показала відео руху зірок за останній мільйон років

На офіційному сайті Європейської космічної організації опубліковано відео, на якому видно, як рухаються зірки Чумацького шляху протягом 1 мільйона років. Найцікавішими виявилися 6 яскравих зірок, які привернули загальну увагу.

На відео небесні тіла починають рухатися 1 035 000 років тому і закінчують рухатися в 2014-15 роках. Найшвидші зірки вчені відзначили жовтим кольором, швидкість яких становить мінімум сто кілометрів на годину, змінюючи траєкторію при наближенні до чорної діри в центрі галактики, зірки починають прискорюватися. Одна з зірок розвинула швидкість до 500 км/год, вчені стверджують, що така швидкість може стати причиною того, що зірка покине галактику, прорвавшись через гравітаційне поле.

Увагу вчених з ЄКА також залучили не такі швидкі небесні тіла, які пов’язані з тяжінням Чумацького шляху, в зниженні їх швидкості звинувачують темну матерію.

Вчені продовжують вивчати траєкторію руху зірок в нашій галактиці, і можливо, їм вдасться зрозуміти будову Чумацького шляху і ймовірність того, можуть чи небесні тіла залишати гравітаційне поле галактики.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України