Європейська космічна організація показала відео руху зірок за останній мільйон років

На офіційному сайті Європейської космічної організації опубліковано відео, на якому видно, як рухаються зірки Чумацького шляху протягом 1 мільйона років. Найцікавішими виявилися 6 яскравих зірок, які привернули загальну увагу.

На відео небесні тіла починають рухатися 1 035 000 років тому і закінчують рухатися в 2014-15 роках. Найшвидші зірки вчені відзначили жовтим кольором, швидкість яких становить мінімум сто кілометрів на годину, змінюючи траєкторію при наближенні до чорної діри в центрі галактики, зірки починають прискорюватися. Одна з зірок розвинула швидкість до 500 км/год, вчені стверджують, що така швидкість може стати причиною того, що зірка покине галактику, прорвавшись через гравітаційне поле.

Увагу вчених з ЄКА також залучили не такі швидкі небесні тіла, які пов’язані з тяжінням Чумацького шляху, в зниженні їх швидкості звинувачують темну матерію.

Вчені продовжують вивчати траєкторію руху зірок в нашій галактиці, і можливо, їм вдасться зрозуміти будову Чумацького шляху і ймовірність того, можуть чи небесні тіла залишати гравітаційне поле галактики.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh