В Ізраїлі лікарі провели унікальну операцію на пухлині зі складним анатомічним розташуванням

Лікарі з ізраїльських лікарень “Шнайдер” і “Бейлінсон” відокремили голову дев’ять ять до п’ятирічної дівчинки від хребта, щоб врятувати їй життя. Про це пише джерело з посиланням на місцеве видання Vesty.

Лікарі провели 12-годинну операцію, під час якої від’єднували і приєднували то судини і нерви. За словами керівника операційної бригади, фахівця в галузі нейрохірургії хребта, професора Эяля Іцхаека ця операція була однією з найрідкісніших у світі. Два місяці тому тато Тарі Аамар виявив дивне утворення в її шиї, коли обійняв доньку. Сім’я звернулася до лікарів.

Виявилося, що це дуже небезпечна пухлина зі складним анатомічним розташуванням – на іншому шийному хребці. Лікарі зазначили, що основна складність полягала в тому, що пухлина займала весь другий шийний хребець. У цій області дуже багато судин, які йдуть до спинного мозку і стовбура головного мозку. Так що в ході операції спочатку довелося видалити всі кровоносні судини, оголити спинний мозок і тимчасово від’єднати її від хребта на ділянці між першим і третім хребцями. В результаті, голова опинилася практично відокремленою від тіла.

З’єднання здійснювалося лише за допомогою металевої пластини, прикріпленої болтами до хребта і основи черепа. Після цього, хірурги повністю видалили пухлину, яка поширилась майже до основи черепа, і поставили на місце видалену ділянку виготовлену в США методом тривимірного друку протез, який з’єднання єднання єднав хребет з черепом і прикрив спинний мозок. Протез закрили ділянкою м язів з артерією і веною для відновлення кровообігу спинного мозку. На останньому етапі операції дівчинці надягнули корсет, що з’єднує череп з тілом.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh