Авторські статті

В Ізраїлі лікарі провели унікальну операцію на пухлині зі складним анатомічним розташуванням

Лікарі з ізраїльських лікарень “Шнайдер” і “Бейлінсон” відокремили голову дев’ять ять до п’ятирічної дівчинки від хребта, щоб врятувати їй життя. Про це пише джерело з посиланням на місцеве видання Vesty.

Лікарі провели 12-годинну операцію, під час якої від’єднували і приєднували то судини і нерви. За словами керівника операційної бригади, фахівця в галузі нейрохірургії хребта, професора Эяля Іцхаека ця операція була однією з найрідкісніших у світі. Два місяці тому тато Тарі Аамар виявив дивне утворення в її шиї, коли обійняв доньку. Сім’я звернулася до лікарів.

Виявилося, що це дуже небезпечна пухлина зі складним анатомічним розташуванням – на іншому шийному хребці. Лікарі зазначили, що основна складність полягала в тому, що пухлина займала весь другий шийний хребець. У цій області дуже багато судин, які йдуть до спинного мозку і стовбура головного мозку. Так що в ході операції спочатку довелося видалити всі кровоносні судини, оголити спинний мозок і тимчасово від’єднати її від хребта на ділянці між першим і третім хребцями. В результаті, голова опинилася практично відокремленою від тіла.

З’єднання здійснювалося лише за допомогою металевої пластини, прикріпленої болтами до хребта і основи черепа. Після цього, хірурги повністю видалили пухлину, яка поширилась майже до основи черепа, і поставили на місце видалену ділянку виготовлену в США методом тривимірного друку протез, який з’єднання єднання єднав хребет з черепом і прикрив спинний мозок. Протез закрили ділянкою м язів з артерією і веною для відновлення кровообігу спинного мозку. На останньому етапі операції дівчинці надягнули корсет, що з’єднує череп з тілом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України